Skocz do zawartości
onyx

Pomoc w dobraniu wentylatora oraz filtra

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, aktualnie posiadam box 40/40/140 i posiadam większość potrzebnych rzeczy by moc startować z projektem ale nie wiem jaki dobrać do tego wentylator i filtr węglowy i proszę was o pomoc w dobrze, z góry dzięki za pomoc 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator kanałowy np. Dospel o wydajności 100m3/h lub 150m3/h w zależności jaka lampa, do tego filtr o większej wydajności zastosować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx ten panel podbije około 2 stopnie w górę.

Sorry źle cię zrozumiałem, czyli teraz jak masz lampę włączona a nie ma wyciągu wgl masz takie temperatury tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Aktualnie w międzyczasie mam ostre papryczki w boxie i dziś mi wykiełkowało nowe maleństwo i temp 25-29 a wilgotność 70-80% to czy ten wyciąg podbije temperature czy obniży?

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, onyx napisał:

@Piccolo Aktualnie w międzyczasie mam ostre papryczki w boxie i dziś mi wykiełkowało nowe maleństwo i temp 25-29 a wilgotność 70-80% to czy ten wyciąg podbije temperature czy obniży?

Czesc. Jak masz wyciag, to musisz miec tez wlot, moze byc pasywny, czyli zwykly otwor, przez ktory bedzie zasysane powietrze przez ten wyciag. Pamietaj zeby powietrze wyciagane z boxa bylo daleko od wlotu, zeby nie zasysalo z powrotem tego samego powietrza, ktore wyciaga wentylator. Wyciag moze Ci obnizyc temp. ale nie musi, to zalezy jakie powietrze bedzie zasysane do srodka. Jesli bedzie zasysane cieple powietrze, to Ci nie obniży, jesli zimne to obnizy. Jesli Ci zalezy zeby obnizyc temp. to powies went. mieszajacy wewnatrz boxa nad wlotem i dodatkowo mozesz dac nawilzacz powietrza pod wlotem (tak zeby went. Mieszajacy rozrzucal po boxie ta mgielke, wyrzucana przez nawilzacz), bo went. wyciagowy obnizy Ci wilgotbosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyxPrawdopodobnie mam podobnego boxa do twojego, bo wymiary mamy te same. Ja uzywam zwyklego lazienkowego went. wyciag., ale jest glosny. Mi to nie przeszkadza, bo spie w innym pokoju. Jesli chcesz tanio wygluszyc went. to sprobuj zrobic tlumik akustyczny. Poszukaj na google jak sie takie cos robi, koszt jest niewielki, bedziesz potrzebowal troche styropianu, filcu, klej i troche wlasnej pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx zobacz sobie wentylator td s&p ja planuje td 160 zobacz sobie na yt głośność 22 dB możesz na 1 biegu chyba nawet 18 dodatkowo wsadzic go w jakiegoś boxa oklej filcem pianka akustyczna tak jak wspomniał @dantes205 to nie jest drogie w akcie desperacji rozpruj poduszkę użyj koca 😀

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu by nie śmiecić za mocno . Wiec zapytam tutaj :

Box : 120x120x200

Mam Wentylator PK125 dwu biegowy (220-400m3/h)  + filt węglowy też od PK (dobrany przez sprzedawcę w sklepie pod Wentylator)

chciałem dać jeszcze wentylator wlotowy kanałowy no i padło na jakąś sztukę  125mm - 220m3/h zakupiony w Castoramie.

No i tu się pojawia problem 🙂

jak mam odpalony sam wentylator na wyciąg (box się zasysa)

jak mam odpalony wentylator na wyciąg + wentylator wlotowy (box staje się balonem)

Pytanie do was : szukać niższych wartości na wlotowy typu 100m3 lub nawet 50m3 i może się uda trafić idealnie.

Olać i zrobić pasywny wlot powietrza ? Tylko co wtedy z zapachem przy tym pasywnym wlocie , zakładając że wylotowy z filtrem chodzi.. nie muszę się martwić o zapach przy tym pasywnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@BadDix  Za mocny wlotowy, chyba, że wyciąg będziesz trzymał na 2 biegu to będzie ok. Możesz zrobić wlot pasywny, jak będziesz miał problemy z temp. to wtedy pokombinujesz z wlotowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...