Skocz do zawartości
Czubekbe

Mix panel plus żarówki Led

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko rolnicy, czytam trochę po forach i nigdzie nie widziałem takiego połączenia stąd ten temat. Zamierzam wrzucić w box swoją pierwszą uprawę, są to 3 AF na powierzchnię 0, 28m2 ale mam zastanowienie co do światła, posiadam taki chinski panel led FULL SPECTRUM 216 LED co wedlug producenta jest odpowiednikiem 60w i mniej więcej 4500lm 

https://www.ebay.co.uk/itm/LED-Grow-Light-Full-Spectrum-Hydroponic-Indoor-Veg-Flower-Plant-Lamp-Panel-UK/233756072444?pageci=53fcc28c-38e1-4962-806b-58eb640d64bd

Oraz 6 świetlówek philips led 13w z czego każda ma 1521lm co daje łącznie 9100lm 

https://www.electricmania.co.uk/products/929001234501?variant=31235679453233

I tu rodzi się pytanie,  ponieważ box potrzebuje 14000lm według obliczeń moje pytanie brzmi czy mogę połączyć takie dwa rodzaje światła czy lepiej dokupić 4 philips i dopiero rozpoczynać przygodę. Dodam że box jest wyłożony mylarem,  o wentylację już zadbalem i nasionka mam w domu i chciałbym jak najszybciej zacząć wysadzanie. Jaką jest wasza opinie na temat mieszania takiego oświetlenia? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Czubekbe napisał:

@Szym czyli dokupić ze 4 philips lepiej ? Mam same 2700k dokupić 6500 jakieś czy na 2700k cała uprawę trzymać? 

Nie lepiej jakiś panel od ledam.pl? Zapłacisz ciut więcej a będziesz miał porządne oświetlenie. Masz tam podane do jakich wymiarów jest jaki led. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Szym napisał:

@HappyCow porządne to jest np. lumatek

Patrząc na to co autor ma teraz szukał raczej tańszej opcji. Ledam wypada idealnie w stosunku cena do jakość. A ty proponujesz panele dużo droższe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panele led mnie nie stać chwilowo więc odpadają póki co. Będę chyba musiał dokupić żarówek led philips bo taniej mnie to wyniesie i to zdecydowanie,  mieszkam w Anglii A nie w pl więc i nie bardzo mam czas czekać na przesyłkę gdybym miał pieniądze. 

Z racji na to interesuje mnie jeszcze czy mogą być same 2700k czyli ciepła biel czy dokupić jakieś 6000k zimnej?? 4 żarówki jeszcze dokupie,  będzie 10 czyli około 15000lm A potrzeba mi mniej także git. Tylko mieszać czy nie mieszać ciepła światło z zimnym ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wszystkie kupił na 3500 lub 4000. Bo to będzie i na Węgry i na flo. Jak dasz cześć tak cześć tak to będziesz miał pół na flo pół na weg. Ale oczywiście możesz. Nic podejrzewam się nie stanie. Ja po prostu przeszedłem cała drogę od skrzyni która sam zrobiłem (totalnie złe) z żarówkami przez pcboxa na chińskich ledach (tu akurat pełna profeska) do małego boxa w którym mam panel od ledam. I uwierz mi lepiej wydać raz a więcej niż 40x po niby mniejsze kwoty. Ja nie zliczę ile już na to wydałem. Ale jak nie masz opcji to kupuj żarówki i nic się nie stanie 🙂 sam musisz zdecydować czego ci brakuje. Będą rosły i na tym i na tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HappyCow niestety mam już 6 po 2700 i teraz tylko w takim wypadku na weg dokupie żeby pomieszać im trochę. Pomysł pojawił się tak nagle i kupowałem jak w gorącej wodzie kompany,  trochę zainwestowalem już więc zrobię pierwsze na żarówkach, napewno zainwestuje też w panel led jak tylko będę wysadzac kolejne panienki. Kiedyś na energooszczędnych próbowałem ale szybko musiałem zakończyć uprawę, teraz mam własne mieszkanie i większe możliwości to też długo nie rozmyslalem. Może coś powiesz jako doświadczony rolnik na temat mojego zamysłu, a więc tak

mam wentylator osiowy BLACK ORCHID 105m3 i czekam aż na stanie w sklepie pojawi się do niego filtr ASSASIN tej samej wydajnosci 

szafę wyłożona DIAMENTE LIGHTITE czyli mylarem o ile dobrze to rozumiem, kupiłem w sklepie stacjonarnym z osprzętem 

Jako podloze BIOBIZZ MIX ALL 20L, mam nadzieję za starczy na moje 3AF 

Nawozy dokupimy w miedzy czasie jak będzie już się wszystko robić, w ziemi im starczy na chwilę pokarmu 

Wlot pasywny , timer i termometr z tym od wilgotności też jest, no i mały wiatraczek komputerowy na USB który będzie mieszał. 

Odmiany jakie chce zrobić to 60days grapefruit i chce wsadzić 3 doniczki 5l do tego boxa co na zdjęciu. Dodam jeszcze że żarówki sam laczylem na złączki WAGO równolegle tylko kable te nie od żarówek tylko łączące są po dwa w jednym bo złączki kupiłem nie z 3 tylko 2 wejściami, i tak mam 6x philips 13w 2700k 1521lm połączone równolegle na niby panelu z odblysnikiem który też zrobiłem z tej samej foli co jest wyklejony nic. Mam nadzieję że to nie robi różnicy bo świecą ładnie wszystkie. Nie jest jeszcze wszystko zmontowane bo średnio mam czas na raz to zrobić ale jesteśmy już na ostatniej prostej. Dzisiaj chce wsadzić nasionka do wody i zaczynamy jeżeli  jest ok. 

Możesz coś poradzić  ? Można startować? Może na weg użyje tego panelu co mam chińskiego? Pomozesz ? 

20210402_092340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświadczony jak najbardziej NIE jestem 🙂 mam obecnie 3 udany grow. 1 z tej szafki poszedł w kosz po paru dniach xD ja bym się przy takim projekcie bal o szczelność całości. Dla mnie to było najważniejsze. Myśle, ze lepiej jest kupić całość i wtedy startować a nie na odwrót 🙂 ziemie masz dobra, nie będziesz musiał długo nawozić. Sam w pcboxie wszystkie kable na wago na zewnątrz miałem i zdawało egzamin koncertowo. Jak mieszkasz w Anglii to pewnie problem z wilgotnością na flo możesz mieć, chociaż zależy który region. Wyglada na razie Ok. Ale poczekaj na naprawdę doświadczonych grawerów 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zapach się nie martwię także i szczelność nie musi być rewelacyjna, a jeśli chodzi wilgotność to będziemy patrzeć ale jeśli będzie problem to kupię odwilzacz albo z pracy wezmę bo z 5 stoi bez sensu od jakiegoś czasu. Ale dzięki za dobre rady i pewnie że poczekam, wieczorem chce nasiona wrzucić dopiero jak będę szedł na nockę także A nóż widelec ktos jeszcze się podłączy do tematu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czubekbe więcej ziemi i większe doniczki, 5 l to ci bonsai wyjdą ostro.

Nawozy jak piszesz na razie masz z głowy, ale coś na korzenie byś mógł kupić i od paru dni życia rośliny dodawać.

Co do światła na wegu ci będą rosły, na flow zobaczysz, ale do tego czasu się pewnie wkrecisz w to i sobie ogarniesz hajs na jakiś normalny panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo skoro tak mówisz to 7,5 l wezmę 3 chociaż w zamiarze mam właśnie żeby niskie i gęste były,  myślałem nawet o scrog ale to będę myślał jak tylko wystartuje.  Nawozy biobizz zamówię za chwilę też taki starter pack 3 nawozy i dokupie od razu na korzenie dodatkowo też biobizz skoro tak radzisz, a światło zwiększa napewno zanim zacznie się flo,  zapewne dorzucę żarówek i zacznę odkładać na panel cob jakiś konkretny 

 

@dantes205 A to zły pomysł z tym odblysnikiem ? Myślałem że lepiej jak będzie zamknięty sześcian z foli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Czubekbe napisał:

 

@dantes205 A to zły pomysł z tym odblysnikiem ? Myślałem że lepiej jak będzie zamknięty sześcian z foli

Folia jest ok, chociaż podobno lepsza jest biała matowa farba. Chodzi mi, o te klosze na zarówkach. Wejdź w moją relację i zobacz jak wyglądają u mnie żarówki led po usunięciu tych kloszy (1 strona 1 post).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...