Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz pow.  0.135 m2? Ja mam 0.17 m2 i mi dwie doniczki materialowe 11 l nie wejdą. Kup doniczke materialową 11 l i na 1 raz radzę 1 roslinkę. Ja popelnilem duzo bledow za 1 razem i wynik 20 g to niewiele, mysle ze jak sie postarasz, to sciagniesz 2 razy tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dantes205 napisał:

Masz pow.  0.135 m2? Ja mam 0.17 m2 i mi dwie doniczki materialowe 11 l nie wejdą. Kup doniczke materialową 11 l i na 1 raz radzę 1 roslinkę. Ja popelnilem duzo bledow za 1 razem i wynik 20 g to niewiele, mysle ze jak sie postarasz, to sciagniesz 2 razy tyle.

Ile czekałeś na zbiory? Tylko ty masz wyższy ja mam 80cm

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wyjścia roślinki na powierzchnię do ścinki, około 110 dni. Box o wys. 80 cm to mało, więc może rzeczywiście lepiej 2 roślinki. Poczekaj na opinię bardziej doświadczonych forumowiczów, bo może jak zrobisz LST to się zmieścisz. U mnie po LST wytworzyłem 8 szczytów, z każdego wyszło po około 3g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dantes205 napisał:

Od wyjścia roślinki na powierzchnię do ścinki, około 110 dni. Box o wys. 80 cm to mało, więc może rzeczywiście lepiej 2 roślinki. Poczekaj na opinię bardziej doświadczonych forumowiczów, bo może jak zrobisz LST to się zmieścisz. U mnie po LST wytworzyłem 8 szczytów, z każdego wyszło po około 3g.

Albo jak już ledam tam są świecidło firmy CREE 

https://m.olx.pl/oferta/panel-led-lampa-robocza-halogen-180w-12-24v-cree-CID757-IDI7khw.html To nie to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzysz na LEDy, to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na barwę światła, wyrażoną w Kelvinach. Ta lampa powyżej ma 6000 K, czyli barwę zimną. Konopie i wszystkie inne rośliny lubią barwę ciepłą do 4000 K, bo ona jest najbardziej zbliżona do światła słonecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, dantes205 napisał:

Jak patrzysz na LEDy, to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na barwę światła, wyrażoną w Kelvinach. Ta lampa powyżej ma 6000 K, czyli barwę zimną. Konopie i wszystkie inne rośliny lubią barwę ciepłą do 4000 K, bo ona jest najbardziej zbliżona do światła słonecznego.

No dobra a testował ktoś te taśmy led czy to nie zdaje egazaminu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dantes205 napisał:

Jak patrzysz na LEDy, to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na barwę światła, wyrażoną w Kelvinach. Ta lampa powyżej ma 6000 K, czyli barwę zimną. Konopie i wszystkie inne rośliny lubią barwę ciepłą do 4000 K, bo ona jest najbardziej zbliżona do światła słonecznego.

Nie. Bzdura.

2100k - kwitnienie.

2700-3500k - (dual) na weg i flo.

6000-6500k na wzrost. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato Trochę osób już pytało o te żarówki. Według speców nie są zbyt dobre. Natomiast polecany jest panel od LED AM za 144 zł.

CHyba, że masz max 80 zł, to szukaj używanej CFL dual. Albo kombinuj z żarówkami led. 3 ciepłe, 2 zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Aron napisał:

@Annigmato Trochę osób już pytało o te żarówki. Według speców nie są zbyt dobre. Natomiast polecany jest panel od LED AM za 144 zł.

CHyba, że masz max 80 zł, to szukaj używanej CFL dual. Albo kombinuj z żarówkami led. 3 ciepłe, 2 zimne.

Nie No już zdecydowałem wezmę te ledam cree a połączenie filtr wentylator komputerowy tylko taki mocniejszy coś koło 70 cfm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Aron napisał:

Nie. Bzdura.

2100k - kwitnienie.

2700-3500k - (dual) na weg i flo.

6000-6500k na wzrost. 

Za całym szacunkiem dla bardziej doświadczonego forumowicza, ale twierdzisz, że jeśli będzie miał lampę LED powyżej 4000 K, to będzie dobra na weg i flo? Bo z tego co ja zrozumiałem to Annigmatochce mieć jedną lampę na weg i flo, więc musi ona być do 4000 K, czyli panel od Ledam 30/35W 3500 K będzie dobry, a ta lampa, której link wkleił powyżej 6000 K na flo będzie nieodpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dantes205 napisał:

Za całym szacunkiem dla bardziej doświadczonego forumowicza, ale twierdzisz, że jeśli będzie miał lampę LED powyżej 4000 K, to będzie dobra na weg i flo? Bo z tego co ja zrozumiałem to Annigmatochce mieć jedną lampę na weg i flo, więc musi ona być do 4000 K, czyli panel od Ledam 30/35W 3500 K będzie dobry, a ta lampa, której link wkleił powyżej 6000 K na flo będzie nieodpowiednia.

To będzie najlepszy wybór teraz wentylacja mam dylemat za dużo ZA za dużo przeciw chciałbym bezdźwięcznie ale tez żeby plon się zgadzał z czasem zamówię drugi taki panel 

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Annigmato jak możesz, to wrzuć zdjęcia tego boxa/szafki i miejsca, gdzie on będzie stał, myślę że wspólnymi siłami coś tu zaradzimy. A jeśli chodzi, o panel, to prawdopodobnie na tą powierzchnię jeden Ci wystarczy, nie wchodziłbym tu w większe koszty, lepiej zainwestować w wentylację, dobrą ziemię, doniczkę, ukorzeniacz i kropelki do mierzenia PH ziemi i wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dantes205 napisał:

@Annigmato jak możesz, to wrzuć zdjęcia tego boxa/szafki i miejsca, gdzie on będzie stał, myślę że wspólnymi siłami coś tu zaradzimy. A jeśli chodzi, o panel, to prawdopodobnie na tą powierzchnię jeden Ci wystarczy, nie wchodziłbym tu w większe koszty, lepiej zainwestować w wentylację, dobrą ziemię, doniczkę, ukorzeniacz i kropelki do mierzenia PH ziemi i wody.

Link do szafki na początku tematu będzie stała miedzy grzejnikiem a lodówka aktualna temp pomiędzy 25-27 stopni

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dantes205 napisał:

To może wentylator kanałowy? Coś takiego jak na linku poniżej. Jak pogrzebiesz w internecie, to może uda Ci się znaleźć coś taniego.

https://sprzedajemy.pl/zestaw-wentylacyjny-wentylator-kanalowy-filtr-rura-komplet-walbrzych-2-a1d299-nr40647007

Właśnie tego nie mogę zrozumieć czemu kanałowy ?skoro są komputerowe o podobnych parametrach jak to co wysłałes może da się jakoś to zprarowac żeby dzialalo

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...