Skocz do zawartości
Toni

Kiedy przełączyć na kwitnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponieważ jestem początkujący mam pytanie: kiedy mam zmienić lampy na Flo,moje kwiatki to 60day grapefruit ,25 dzień dziś od wykielkowania,pozdr serdecznie Was wszystkich.

20210326_181649.jpg

20210326_181530.jpg

20210326_181613.jpg

20210326_181517.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myślę że potrzymam jeszcze  z tydzień , a pytanie czy zakładać siatkę, czy musi ona być , czy można bez,dzięki wam za fachowe doradztwo 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za fachowe  doradztwo bo już jutro chciałem zrobić, myślicie że za tydzień mogę przelonczyc na Flo, bo za tydzień będę miał pełny miesiąc dziękuję i pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to automat to nie przełączasz. Roślina sama rozpocznie i przeprowadzi proces kwitnienia. Stąd nazwa odmiana automatyczna. Mr. Jose w książce "Jak uprawiać indoor" sugeruje ustawienie 20h światła i 4h nocy. Roślina powinna przejść do fazy kwitnienia po dwóch/trzech tygodniach wzrostu. Sam nie miałem do czynienia z autmatami więc przekazuje tylko wiedzę z książki. 

Jeżeli nie jest to automat to najlepiej pooglądaj relacje upraw i zobacz jak poradzili sobie inni w twojej sytuacji. Musisz zdecydować czy chcesz jak najszybciej zebrać plon czy wykorzystać maksymalnie potencjał boxa. Możesz przyjąć też zasadę którą kierowałem się na początku: jeżeli roślina we wzroście zajmuje 40-50% rozmiaru który chcesz osiągnąć jest ostatni dzwonek na przełączenie jeżeli nie chcesz stosować treningów. Rosliny mogą urosnąć nawet 3 razy w trakcie fazy kwitnienia.
Zbyt późne przejście:
- brak miejsca dla dużych roślin,
- światło nie będzie docierać do dolnych gałęzi przez dużą ilość liści a w efekcie dolne kwiaty nie będą się rozwijać,
- możliwość rozwoju pleśni. Stykające się liście zatrzymują między sobą wodę.
- może urosnąć wyższa niż box ( to Ci w tej chwili raczej nie grozi bo roślina jest dość młoda)

Za wcześnie już nie przejdziesz. Osobiście uważam, że im szybciej tym lepiej i lepiej mieć 3 małe rośliny obok siebie niż jedną wielką ale to całkowicie subiektywna opinia.

Pierwsze oznaki kwitnienia powinny pojawić się tydzień-dwa po przejściu na tryb oświetlania 11-12h światła, 12-13h nocy.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...