Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

posiadam boxa o wymiarach 35x35x90. 
wilgotnosc która tam panuje a raczej jej brak jest bardzo ciężka do rozwiązania jakimiś chałupniczymi metodami, dlatego postanowiłem kupić nawilżacz. Pytanie do osób z małymi boxami, jak sobie radzicie z czymś takim? W środku kompletnie nie ma miejsca na nawilżacz. Chyba ze jakiś turbo mały i wąski? Ktoś coś poleca? Jakiś konkretny model? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja mam mam male doswiadczenie w uprawie (na koncie jeden auto, z ktorego sciagnalem ok. 20 g. wiec szalu nie ma), ale napisze Ci jak ja sobie radze z wilgotnoscia (potrafie utrzymywac w przedziale 50-80%, w zaleznosci od potrzeby w boxie o pow. 0.2m2, czyli podobny do twojego). Mam maly wentylatorek mieszajacy, a przed nim rozwieszone skarpetki, ktorych jeden koniec jest zanurzony w naczyniu z woda, oprocz tego doniczka (materialowa) stoi na podstawce, na ktorej sa rozsypane kamyczki podlewane co jakis czas woda (kamyczki maja byc wilgotne, nie zanurzone w wodzie, tak zeby doniczka nie byla zanurzona w wodzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, 420Dominik420 napisał:

@HappyCow siema ja posiadam boxa 35x35 i kupilem taki nawilzacz za 30zl na allegro jest maly  wiec zmiesci ci sie do boxa trzym,aj link wilgotnosc 70%

https://allegro.pl/oferta/nawilzacz-powietrza-aromaterapia-ultradzwiekowy-xi-9942865399

Jak często dolewasz wodę? Masz podłączone z jakimś higrostatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HappyCow dopiero dzisaj mi przyszedl nawilczaz razem z higrometrem po zamotowaniu wilgoynsc pokazuje 78% ale to tez zalezy od temp. wode sie dolewa raz na dwanascie godzin wtedy ta para pracuje tak ze ma przerwe na 5 s a kolejne 5 s pracuje jest tez tryb 6 godzin bez przerwy ale wtedy trzeba dolewac wode czesciej . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście nie ma się co bawić w jakieś mokre skarpetki, zamówiłem też ten nawilżacz. 

420Dominik420, napisz mi proszę, czy ten nawilżacz musi być cały czas podpięty pod źródło prądu, czy jest możliwość naładowania go tak, żeby przez jakiś czas działał bez żadnego kabla?

I drugie pytanie, czy te nawilżacze wytwarzając mgiełkę szkodzą w jakiś sposób lampom LED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dantes205 napisał:

No rzeczywiście nie ma się co bawić w jakieś mokre skarpetki, zamówiłem też ten nawilżacz. 

420Dominik420, napisz mi proszę, czy ten nawilżacz musi być cały czas podpięty pod źródło prądu, czy jest możliwość naładowania go tak, żeby przez jakiś czas działał bez żadnego kabla?

I drugie pytanie, czy te nawilżacze wytwarzając mgiełkę szkodzą w jakiś sposób lampom LED?

To już chyba zależy jaki masz led. Są wodoszczelne i takie gdzie wilgoć wpływa na ledy. Ja jeszcze nie zamówiłem, szukam może czegoś bardziej optymalnego. O tym nie mogę znaleźć za dużo informacji w necie :)

@420Dominik420 Da się te światła led wyłączyć w tym nawilżaczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HappyCow tak da się klikasz raz ten guzik i masz wyłączne ledy i nawilżacz na full tak musi być podpięty do prądu kabel dostajesz z nawilżaczem ja mam ledy i nie widzę żeby coś się działo może dlatego że mam wlot przed żarówkami

@HappyCow tak to wygląda w boxie jest taka para że normalnie siwo xd

Snapchat-1826409746.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@420Dominik420 postaraj się zamontować wiatrak mieszający i skieruj go na pare, powinno rozdmuchać pare. Możesz też wiatrak wpuszczajacy powietrze z zewnątrz ustawić na dole tak żeby puszczał powietrze na nawilżacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@420Dominik420 też tak miałem z parą i miałem taki sam nawilżacz, szybko wode ssie ale można chyba w nim ustawić tak że pouszcza pare na 4 sekundy i robi przerwe na 2 sekundy chyba trzeba przytrzymac przycisk i co jakieś 5h trzeba uzupełniać wode dlatego kupiłem 2200 ml i robie to raz na dzień, jeżeli masz dużo czasu i jesteś ciągle w domu to nie problem ale na dłuższą mete lepszy jest większy zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi jeszcze proszę, czy do tych nawilżaczy lepiej używać wodę demineralizowaną lub przefiltrowaną, czy zwykła kranówa wystarczy? Chodzi o to, czy jakiś kamień na tych nawilżaczach nie powstanie, przy używaniu kranówy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej odstana wodą, zadziej bedziesz wymieniał filtry w nawilżaczu.  to podswietlenie ledowe nie za bardzo posuje do trybu nocnego. wtedy powinno być ciemno bez migajacej lampki. nawilrzacz powinien być bez podswietlania ledowego co najwyrzej wyswietlacz pokazujacy poziom wilgotności. higrostat i programator wilgotności ułatwia zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem problem kupując zwykły duży nawilżacz i nawilżając całe pomieszczenie w którym stoi box. I ja i kwiaty mamy lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...