Skocz do zawartości
Krzysztof_Krzys

Prośba o opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wyszla taka sytuacja 8 tydzień kwitnięcia.

Wydaje mi się że to może być niedobór P i K ponieważ z tego co wyczytałem i widzę te objawy pasują, jeśli nie proszę mnie poprawić właśnie w tym celu post. 

Co do drugiej sprawy to fioletowe liście przy kielichu (topie) u dwuch dziewczyn nie powinno tego być tzn nigdy nie było tego - Amnezj. I tutaj proszę o jakieś info bo ja nie mam zielonego pojęcia 🙂

Temp dzień noc  -  +/-23' /17'

Wilgotność dzień noc - 35% /40%

Piona. 

IMG_20210320_190419.jpg

IMG_20210320_190250.jpg

IMG_20210320_190253.jpg

IMG_20210320_190229.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Krzysztof_Krzys napisał:

Co do drugiej sprawy to fioletowe liście przy kielichu (topie) u dwuch dziewczyn nie powinno tego być tzn nigdy nie było tego - Amnezj. I tutaj proszę o jakieś info bo ja nie mam zielonego pojęcia 🙂

normalne, zdarza się

roślina chyba lekko przenawożona, mogły się poblokować substancje, ph też nie wiadomo jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Szym napisał:

normalne, zdarza się

roślina chyba lekko przenawożona, mogły się poblokować substancje, ph też nie wiadomo jakie

No właśnie zdarzyło się pierwszy raz stąd pytanie. Więc nic z tym nie robić? Nawet ładnie wygląda 🤣

zapomniałem o pH między 5.8/6.2 tak się staram by było. 

Wiesz może co do liści? Przenawożenie? A nie niedobór? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw od Canna 

Zalecana dawkę Canny Flores, Pk, Boost Cenna zym i delikatnie Rhizotonic i extra mała dawkę zalecana od 5 tygodnia kwitnięcia odżywka Woma 3 Afharder (od 0.5 /L obecnie 1/1. 

Po pojawieniu się plamek myślę czy nie zwiększyć dawki pk o 50% i dać 1/3 albo 1/2 dawki Bionova MagnesiumOxide MgO 10% - obecnie kupiłem myślę czy użyć? 

Nie kwestionuje Twojego zdania że to nadmiar odżywek, Tylko z tego co wyczytałem idzie mi mi bardziej na niedobór ich. 🤔 

Może ktoś z Państwa może coś szepnąć na ucho? 🤔

Edytowane przez Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_Krzys Zalecana dawko to, z mojego doświadczenia, za dużo. Pewnie trochę ją przypaliło. 

Jeśli uprawiasz w glebie to pH 5,8-6,2 to lekko za nisko, więc może to o to chodzi. Ja takie plamy miałem przy niedoborze wapnia-pojawiały się tylko w górnej części rośliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik  Kurcze cały czas było dobrze jak lałem tak jak napsialem z takim pH  i teraz raptem zostało mi z tydzień może  i nagle pod koniec by się "zepsuło"? Może się masz racje kobity nie wytrzymały i się "  odezwały "

Tak masz rację troszkę też mają końcówki podpalone a to co pokazalem co stało się na liściach to tylko u góry. 

Teraz daje samą wodę i dodać wapno i pH na 6.5 - 7?

 

Edytowane przez Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...