Skocz do zawartości
OlaLola

Brazowe liscie w hydroponice, wilma, pineapple

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ktos mial moze mial podobny problem z lisciami ?
EC wody 0.95  ph 5.8, 

Zaczynalo sie niewinnie,  pomyslalam, ze moze tak ma byc, ale teraz mnie to mocno niepokoi, po kilku dniach wyglada to tak :
Powoli zaczyna brac cos druga rosline na trzecim zdjeciu 

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola Co ile zmieniasz wodę w zbiorniku? Co ile masz ustawione teraz podlewanie? Napisz może jaką masz RH i temp. 

dolnymi liśćmi bym się nie martwił, ale te nowy wyglądają trochę, jakby coś nie halo było z korzeniami. 

Możesz spróbować przelać ją czystą wodą, a potem podać świeży mix i ec nie wyższe, niż 1,2 (wodę masz coś koło 0.3 z tego co pamiętam). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymno zawsze kilka razy zmierze, co jakis czas maczam w tym specjalnym plynie

miernik  apera pc60
@doominikStaram sie co tydzien, przedwczoraj wymienilam wode, ktora miala jakies poltorej tygodnia,

co 6 godzin po 15 m czasem im dam 3x po 15 

Wymienie wode, wspominalam Ci kiedys, ze mam cal mag z biobizza, z canny dopiero dojdzie mi w przyszlym tygodniu 😞  Wlac pol dawki cal magu znowu czy odpuscic ? Zgadza sie, 0.3 poczatkowe

 ok, spróbuje z 1.1 ec 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominikSuper, dzieki

RH staram sie trzymac ok 80%   dzisiaj rano higrometr na srodku wilmy pokazywal 99% i roslinki byly cale w kropelkach wody, ale otworzylam boxa i po jakims czasie wilgotnosc sie unormowala, a kropelki zniknely. Czasem zdarzy mi sie, ze nawilzacz wlacze troche mocniej i wilgotnosc mocno sie zwieksza pod nieobecnosc 

Temp 25 aktualnie 


Wspomnejeszcze, ze szybko ph mi rosnie. Codziennie musze regulowac, czasem czesciej

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik Otwarte dolne zamki boxa od czasu do czasu i wiatraki wystarcza ? Td silent odpalic pod koniec wega ? boxa mam zabudowanego w szafie na scisk, kanal wentylacyjny bedzie wychodzil przez gore 

 

Tak wlasnie robie, po jakim czasie ci sie to unormowalo ? 
 

Z tym mini flusehm i nowym nawozem to przelac to calkowicie czysta woda czy wyregulowac ph ?  U mnie ph wody w kranie to 8.0 

Edytowane przez OlaLola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola Nalej czystej wody do zbiornika i niech sobie tak pochodzi z 3 podlania. Możesz potem sprawdzić EC, czy nie podskoczyło (pewnie będzie wyższe, niż na początku). Potem od nowa wlej czystą wodę, nawozy i dalej normalnie. 

Co do wentylacji, to ja na początku mam box zamknięty, potem wyciąg włączam timerem-15 minut na godzinę, jak podrosną 30min. Możesz zamiast tego włożyć do środka jakiś generator CO2. Ja teraz testuję taka torbę z grzybem w środku i podnosi poziom CO2 około x2, tylko wyciąg mam wyłączony i właśnie tylko otwory wentylacyjne otworzone. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uczynilam, na razie chyba za wczesnie, aby widac bylo poprawe, ale mam wielka nadzieje, ze bedzie lepiej.

@doominikregulatory ph tez ci tak podbijaja EC ? Czasem naleje za duzo ph- to ph zleci  z np. 7 do 3.5,  ec podskoczy mi o 0.2-0.3
Wtedy musze wylewac 1/3 wody i dolewam czystej, tym razem nalalam pol zbiornika i wlalam nawozow jak dla  pelnego zbiornika i  ten sposob mi odpowiada, aczkolwiek musze uwazac na regulatory, bo znowu wlalam go za duzo i spadlo ph, a jak dodalam + to juz ec podskoczylo na tyle, ze musialam kilka litrow wymienic na czysta. 

Te woreczki brzmia ciekawie, masz Boost budy ?  Przez cala uprawe trzymasz ten woreczek nad roslinami tak ? 

Tak wygladaja wszystkie, Criticale byly wsadzone dwa dni wczesniej do wody, a wyprzedzaja pineapple.spacer.png

Tak wyglada najwiekszy critical, co sadzicie ? spacer.png


A tu ten nieszczesny pineapple 😞 spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@OlaLola Tragedii jeszcze nie ma. Wszystko robisz dobrze, więc bardzo ciężko jest powiedzieć, czemu nie wyglądają lepiej. Z tego co widać na zdjęciach, to ciągle rosną, więc bądź dobrej myśli. Wymieniłaś wodę, to daj im trochę czasu. 

Jeśli chodzi i wpływ PH- na ec to przyznam się, że nie zwracałem an to specjalnie uwagi, zawsze leje wszystko, mierzę ec i pH, czasem reguluję, choć z wodą RO i nawozami canna zawsze jest ok bez dodatków.

Ja tego pH- nigdy nie musze dolewać więcej, niż 3-4ml. Kup sobie takie plastikowe pipety i będziesz mogła odmierzać po 1ml. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...