Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej minęło już 37 dni mojej męki i próby zrozumienia problemu i postanowiłem poprosić o pomoc :/

sprawa wygląda tak 37 dzień wygląda mi to na niedobór obiawy występują praktycznie od samego początku 

Woda odstana ec 712µS

aktualnie daje canna aqua na veg a+b 2100µS

rhizotonic tak jak wynika z kalkulatora canny

ph 5,9

niektóre liście w srodkowej części rośliny mają żółtawe plami a same liście między nerwami nie są idealnie zielone

z góry dziękuje

 

 

 

IMG-1498.jpg
IMG-1499.jpg
IMG-1500.jpg
IMG-1501.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość że jest delikatnie popalona bo przez krótki okres miała 2,5 ec o ile to jest takie stężenie które może ją popalić

może spróbuje podniść do 2,2/2,3 ?

jest możliwość że moja woda jest zbyt twarda do hydro ? :classic_mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Mackosss11 said:

jest możliwość że jest delikatnie popalona bo przez krótki okres miała 2,5 ec o ile to jest takie stężenie które może ją popalić

może spróbuje podniść do 2,2/2,3 ?

jest możliwość że moja woda jest zbyt twarda do hydro ? :classic_mellow:

Takie wysokie EC zabija rośliny. Ja na wegu nie dokładam do wody więcej niż 0.9 (ja używam wody RO-ec poniżej 0.1, więc moje ec na weg nie przekracza 1,0).

Daj im z 2 dni na samej wodzie i potem powoli dodawaj nawozy, nie wygląda na całkiem usmażoną, więc może jeszcze będą z nie kwiatki

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :classic_smile:

Myślisz że jakie ec powinienem był zastosować przy mojej wodzie ?

Właśnie reaktywuje mój filtr RO,  dodajesz do takiej wody jakiś CalMag ?

Jeszcze tak żeby się tylko upewnić bo są różnie mierniki podajesz 1,0 EC (µS) czy 1,0 TDS (ppm)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mackosss11 Podaję EC (µS). 

Ja dodaję cal mag tak do ec 0.2-0.3, może minimalnie więcej dla kokosa. potem nawozy i na początku weg mam ec 0,7, potem do 1.0. Kiedyś dawałem więcej, ale po lekturze UK420 i kilku dyskusjach tam robię tak lepsi ode mnie i trzymam ec nisko i rośliny są wyraźnie zadowolone. Na flo jadę około 1.3-.14 i tylko zaraz za połową jak dodaje PK mam około 1,6 przez tydzień, może 2 i potem powoli schodzę 1,4-1,3-1,2 i flush 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik

Hej, wymieniłem wodę na RO (+/-20µS) dodałem cal mag tak jak mówiłeś do 0.3 i następnie canna aqua na flow do 1.6 nie posiadam niestety PK ale nwm czy to może aż tak wpływać na roślinkę. Dalej borykam się z problemem tak jak na zdjęciach :/

Nwm czy to normalnie ale zauważyłem że ec nie maleje mimo że dolewam wody, nie są to jakieś duże ilości ale wydaje mi się że powinno

Wydaje mi się żę to jest jakiś niedobór, byłbym wdzięczny za jakąś dobrą radę

IMG-1641.jpg

IMG-1640.jpg

IMG-1642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mackosss11 Jesteś pewny swojego miernika ec? bo one wyglądają trochę jak przypalone. Może się zablokowały nadmiarem czegoś.... 

Ja ec 1,6 mam tylko przez tydzień w drugiej połowie flo właśnie jak podaję PK i cxzasem zaczynają się właśnie przypalać końce liści wtedy. Teraz trzymam na flo 1,2-1,3 i rośliny wyglądają pięknie, powyżej tego to już loteria z wodą RO. 

Postaraj się sprawdzić miernik na początek, a krzaki ja bym przelał czystą wodą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik  miernik mam HM-digital dodatkowo mam płyn do kalibracji i wszytsko wygląda dobrze :/

Przelać wodą i zostawić je na samoej wodzie ? tą wodę zrobić czystą ro czy z cal magiem na 0,3 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...