Skocz do zawartości
Czarodziej1998

AUTO AK - pierwszy Plant

Rekomendowane odpowiedzi

@Czarodziej1998 Najlepszy byłby nawilżacz powietrza, miałbyś już na przyszłość problem z głowy. A teraz to jakieś pojemniczki z wodą i mokrą ściereczkę rozwieś to ci powinno podbić wilgotność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 32 

Zaczyna coś się dziać, dziś wleciał delikatny trening żeby odsłonić główne szczyty 

Pojawiają się chyba pierwsze niedobory, myślę że powinny dostać już pierwszą dawkę nawozu 👍

IMG_20210331_173959.jpg

IMG_20210331_174004.jpg

IMG_20210331_174010.jpg

IMG_20210331_174028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz regulator mocy na lampie ? daj troszeczke mniej, zaopatrz się w ph'ometr na moje oko woda którą podlewasz planta ma zbyt wysokie ph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mierzenia PH wody ja używam testu kropelkowego, który kupiłem w sklepie zoologicznym, cena 20 zł. U mnie woda z kranu ma 8 PH, zbijam ja preparatem aquacid, też kupiony w zoologicznym za 8zl. Możesz też dosypać do ziemi dolomitu, albo rozpuścić go w wodzie, ale to długotrwały proces, bo dolomit powoli się rozpuszcza. W mojej poprzedniej uprawie dodałem dolomit do ziemi i utrzymywał ziemię na PH=7

Jest jeszcze jeden amatorski sposób, żeby sprawdzić czy gleba jest kwaśna, czy zasadowa. Bierzesz 2 próbki ziemi do dwóch szklanek, zalewasz woda demineralizowana, do jednej próbki dodajesz ocet, a do drugiej sodę oczyszczona, jeśli Ci się zapieni tam gdzie dałeś ocet, to ziemia jest kwaśna, jeśli tam gdzie soda, to zasadowa. Ale w tej metodzie nie poznasz dokładnego PH. 

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...