Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zaczynam przygodę ze swoją własną roślinką i chciałbym was dopytać o kwestię związaną z oświetleniem, kompletnie się nie znam dlatego wybaczcie mi niewiedzę, każdy od czegoś zaczynał 😜

1. Czy ta żarówka (  https://ajzu.pl/pl/pozostale-/1111-zarowka-led-grow-18w-boost-dual.html  ) nadaję się do boxa o wymiarach 
 Długość - 50 cm
Szerokość - 42 cm ??  Głównie chodzi mi o waty i o to czy jest ich wystarczająco, posiadam aktualnie te żarówkę i było by mi na rękę jej użyć bo mogę odkupić ją za grosze a z tego rodzi się drugie pytanie 

2. Czy w przypadku jeśli miała by ona niewystarczającą ilość wat mogę dołożyć do boxa inną np żarówkę z zółtym lub tylko białym światłem, żeby wyrównać tą ilość do odpowiedniej ?

To chyba wszystko o co chciałem zapytać na ten moment 😜 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym  A gdybym zmniejszył nieco boxa, powiedzmy że do wymiarów 35 x 35  i dołożył inne słabsze zródło światła to było by spoko ?, czy to głupi pomysł ? / a wtedy i tak taka żarówka się nie nadaję ? 

Edytowane przez Siema, Jestem Nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siema, Jestem Nowy Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Zaczekaj chwilę jeszcze, dozbieraj 44 zł i kup sobie panel od Ledam. Mały panel od Ledam 35 W wystarczy na powierzchnie do 0,16 m2, czyli box o powierzchni 40x40 cm.

Koszt 144 zł , tu link: https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...