Skocz do zawartości
Szasza2022

W ile czasu dolomit podniesie ph gleby???

Rekomendowane odpowiedzi

@Szym a to normalne ze jak miernik wkladam do dolomitu to ph rowna sie 0. porownuje bo jak wkladalem miernik do soku z cytryny to pokazywal wyzsze ph. a tutaj cipka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Szasza2022 napisał:

z tego co czytalem to trzeba czekac iles tygodni nim zadziala. Wiec kupie odkwaszona ziemie

to jakaś ściema inaczej nie było by sensu go stosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stosowanie Dolomitu:

Dolomit można stosować latem, jesienią po zbiorach (terminy optymalne) lub wiosną pod uprawy przedsiewne (termin dopuszczalny) najlepiej 3-4 tygodnie przed planowanym wysiewem nasion lub sadzeniem roślin, oraz przed zastosowaniem innych nawozów.@Tester  😞 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szasza2022 tylko to nie tyczy się konopi, na moim doświadczeniu dolomit działał moment kilkanaście godzin, sadziłem kiedyś na takiej miejscówce gdzie cały czas ph spadało, podsypanie dolomitem jak popadał deszcz moment krzaki przywracało do życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0 efekto niestety. jade po odkwaszony torf

 

moja sliwka tyle czasu czeka ze az wypuscila centymterowe 2 listki w chuseczce w ciemnosci xdddddd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurwe juz nwm co jest. kupile mta do pomidorow . ziemia jest brylotwata i zimna na razie ;ale wkladam miernik i 2 ph...

zesram sie zanim znajde ziemie z odpowiednik ph. pisza ze ph okolo 6 a to chuj 2 na sucho

nie bede uzywac miernika. jak jest napisane ze tyle ph to tyle musi chyba byc wiec tej uzyje

Edytowane przez Szasza2022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucone 2 prawie sadzonki. 20 stopni. narazie brak wentylacji. 5,5 ph lampa led 11 w 5 cm nad sadzonkami

Edytowane przez Szasza2022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na sobie wiem że wybrałbym płyn helliga zamiast płacić hajsy za drogie mierniki, chemia i biologia cie nie oszuka bo to jest pier....a natura, elektronika owszem bo tworzą ją ludzie

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ziemia jest wkurwe wilgotna po odmrazaniu jedynie

chyba tak zrobie. ale narazie poczekam 2,3 dni

ale mariw mnie ta willgotna gleba. wyglada jak mokra

 

Edytowane przez Szasza2022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szasza2022 powiem ci tak jeśli twój miernik pokazuje na dolomicie pH 0? Jak może dolomit mieć pH 0 ?? A sok z cytryny który ma mega kwasowość pokazuje że masz wyższe pH niż dolomit ??? Ziemia która kupiłeś na opakowaniu ma napisane pH 6.0 a twój miernik pokazuje pH 2 ? 

Pewnie wszyscy sprzedawcy zakłamują pH ich ziemi i tak ciężko znaleźć taką jaką jest dobra, a nie twój czujnik daje zły pomiar ;).

Edytowane przez Piccolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...