Skocz do zawartości
Filet_Gastro

Najrozsądniejszy setup na dobry początek. cena/jakość w co warto iść

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wstępnym researchu sprzętu pod pierwszy Indoor. Doszedłem do momentu że już im więcej czytam tym mniej jestem zdecydowany. Chce docelowo jechać na setupie +- 120x120 namiot i led odpowiadający HPS 600. Brak doświadczenia w połączeniu z  ambitnym podejściem do tematu sprawia że ciężko mi zacząć kompletować sprzęt, bo by się chciało jak najlepsze wszystko. Z drugiej strony nie chce sie wpierdalać od razu w konkretny wydatek na osprzęt, spore koszta za prąd i w zbyt dużą średnią różnicę poboru prądu.

Doszedłem więc do wniosku że muszę zacząć od czegoś małego, i na tym nałapać skilli.

Potrzebuję growbox gotowy, następny większy możliwe że zrobię sam, ale chce zacząć używać gotowca, aby nauczyć się na nim co potrzebne, i na co zwracać uwagę przy późniejszej budowie. Chce też aby po wszystkim móc zwinąć manatki i żeby nie było śladu.

Myślałem nad

Growspec Monster Garden 60x60x150cc + HPS 150W + zwykły zasilacz magnetyczny

Chciałbym iść bardziej w stronę mniejszej ilości roślin a z większymi plonami, automaty oczywiście. Fazą wzrostu 14-21 lub 21-30 dni. Tylko na początek boję się szkodników przy 21-30 i braku doświadczenia.

4 doniczki po 10L średnicy 28cm +- ? Czy za ciasno i warto jednak szukać ciut większego namiotu i mocniejszej lampy ?

Generalnie jak patrze, to opłaca się większy namiot już brać jeśli kupuje, ale jak idę tym tokiem myślenia to znowu kończę że potrzebuje kilka koła $$$ i troche jednak za grubo jak na początek.

Wolałbym mieć mniej lepszego produktu, niż więcej średniego. Bardziej bezpiecznie i profesjonalnie przy czym mniej, niż pazernie na przypał, chapczywie, i na kompromisach.

Nie oszczędzać na czymś co ważne, ale nie ładować się w zbędne gadżety na starcie (a jestem gadżeciarz ;)

Więc mieć 2-4 roślinki, żeby nie jebało, nie hałasowało, było bezpieczie, niż jakieś konstrukcje i rozwiązania na przypał. Bądźmy dorośli :)

Co polecacie ? Chętnie wysłucham każdej wskazówki, od modelu, po rozmiar, czy hps zwykłe czy warto z chłodzeniem od razu, czy ładować w cyfrowy zasił lumateka z regulacją i zapasem mocy, czy zwykły na początek, czy może od razu uzbierać na najtańszy rozsądny markowy panel led etc.

Jeśli chodzi o warunki, to największym problemem jest temperatura. Planty mogę robić od kwietnia/maja do października/listopada. Latem z kolei jest gorąco bardzo. Z miejscem nie ma problemu.

Jaki więc setup polecacie na "dobry początek" bez amatorki i marnowania czasu ?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filet_Gastro na 60x60 upchasz 4 rośliny możesz trzy albo dwie dać dasz dłuższego wega i zapełnisz przestrzeń, na start lepiej odmiany fotoperiodyczne, w razie błędów możesz przedłużyć wzrost a w przypadku automatów nie, jakiego chcesz boxa wielkość 60x60?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filet_Gastro w 60x60 4 rośliny masz mega cisno tyle Ci powiem, więc jak pisałeś, ze chcesz w stronę mniejszej ilości roślin niż upychać, to 4 rośliny w takim boxie go przerastają.

Jak masz problem z temperaturą dołóż kilka stów i weź dobry panel LED. Filtr i wentylacja pod taki rozmiar kosztuje 2-3stowy.

4 auto myślę 80x80 możesz zebrać dobry plon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo  Dzięki, w takim razie będę celować pod 80x80. Jaki panel led byś polecił jako rozsądne cena/jakość ? I jaki w wersji minimum ?

Budynek jest nieogrzewany, latem z kolei robi się tam sauna. Myślałem aby na początek, pierwszy siew zadziałać na HPSach gdy jeszcze będzie tam zimno aby dogrzały, do lata uciułać na ledy, potem na ostatni rzut znowu HPS gdy będzie już zaczynało być chłodno.

@konopny_janusz Jaki byś polecał Led ? Tutaj wybaczcie, wiedza jest znikoma. Zaczytywałem się kiedyś kilka dobrych lat wstecz gdzie jeszcze więszkość polecała HPS a ledy wzbudzały wątpliwości

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filet_Gastro jakby mi nie szkoda było kasy w pierwszej kolejności brałbym Lumatek Attis 200W, w drugiej hydro mars ts 1000, albo 2000 jak kto woli, spider farmer sf1000, te są sprawdzone choć nie miałem z nimi do czynienia, większość ludzi ich używa

na końcu panele ledam, a jeszcze bardziej na końcu zrobienie swojego leda co jak na swoim przykładzie widzę nie jest opłacalne bo zyskuje się jakieś 100 - 200 zł kosztem sporego nakładu pracy 🙂

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filet_Gastro też bym attisa 200w bral.

Jak masz zimne pomieszczenie to  z hps też dobrze zbierzesz, LED jest jakby wydajniejszy w późniejszym użyciu i hps przez wytwarzana temperaturę sprawa więcej problemów , ale nie znaczy, że pod hps gorzej rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...