Skocz do zawartości
Ssativ

Happy meal początkującego growera INDOOR

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wszystkim,

Na wstępie dodam że rozpoczynam zabawę więc proszę o odrobinę zrozumienia, kąśliwe komentarze proszę zostawić dla siebie. Konstruktywna krytyka jak najbardziej wskazana.

Jestem już po zakupach sprzętu i pierwsze moje pytanie jest takie czy dysponując poniższym sprzętem pozwoli mi to na posadzenie jednego krzaka w godnych warunkach ?

Drugie pytanie czego waszym fachowym okiem brakuje jeszcze? Po dniu dzisiejszym wywnioskowałem że miernika do mierzenia pH gleby...

Podejrzewam że bez nawilżacza to nie ma rusz, możecie w sumie jakiś odrazu polecić. 

Już jedna moja roślinka rośnie ale coś tak się trochę zatrzymała i posmutniała :( (załacznik)

Czy to można odratować jeszcze ?

1.LUCKYGROW MODULAR110 + ŹRÓDŁO ŚWIATŁA UNIWERSALNE 90°

2.Namiot uprawowy Royal Room - C50

3.Wentylator dwukanałowy PROFAN+ TT 220-280 m3/h

4.Filtr węglowy Croco Filters 160-240 m3/h

5.Wentylator kanałowy PROFAN+ Inline 150mm 305m3/h

6.Jakiś wiatraczek mieszający

7.Akcesoria typu: przewody wentylacyjne cybanty higrometr.

Będę bardzo aktywny, narazie moim celem jest doprowadzić roślinkę do ścinki tak aby ani razu po niej nie było widać że czegoś jej brakuje.

Liczę na Was że wyszkolicie mnie w jeden księżyc :D ! (śmieję się na luzie panowie)

Pozdr Ssativ

 

20210202_024518.jpg

20210202_024355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ssativ pH dobre? Mogłeś dać fotkę bez włączonej lampy

Filtr węglowy musi mieć większą wydajność od wentylatora taka jest zasada jak coś

Sprzęt powinien pozwolić ci na uprawę bez problemu zdrowych krzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

@Tester wydaje mi się że filtr powinien dać radę w stosunku do m3 growboxa. Co do pH czy możecie polecić jakiś miernik do 300 pln ? Jeśli macie jakieś uwagi co do budowy growboxa (układ wentulacyjny) walcie śmiało, bo mam wrażenie że mi nie wyszło 😕

2 godziny temu, fxxx1337 napisał:

Podnieś wilgotność i zmniejsz temperature

no i pokaż bez lampy

Czy masz jakieś "domowe" sposoby na podniesienie wilgotności? Narazie bedzie to przejściowe do momentu aż coś lepszego zakupię (prośba o polecenie jakieś maszynki), bo temperaturę ogarnąłem.

20210202_112348.thumb.jpg.1f3541b7f20be6bad7381726877183ea.jpg

20210202_112400.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ssativ Mozesz wstawić jakieś pojemniki z wodą/szmatką mokro/ręcznikiem papierowym mokrym. Zawsze Ci trochę wilgotność podbije, do tego jak masz dostęp do boxa cały czas, zawsze możesz spryskiwac woda, też na krótko bo na krótką ale podniesie wilgotność.

Co do filtra musi przerobić więcej niż wyciąg, nie ważne jaki masz box duży, ale w tym przypadku myślę, że nie będzie z tym problemu, bo różnica jest niewielka, ewentualnie nie będzie w 100% zapachu neutralizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Dostawiłem dwa mniejsze pojemniczki z wodą, również za twoją radą będę pryskał ją w miarę regularnie wodą. Czy ten growbox jest przeznaczony tylko dla jednej rośliny? Czy jest opcja żeby dwie tam upchnąć ?
Polecisz jakiś nie drogi nawilżacz powietrza 😄 ?
Jaram się fest bo widzę że trafiłem pod skrzydła ludzi co siedzą w tym trochę. Z Wami następna uprawa wypali jak tylko dokupię pH metr i ten nawilżcz. Co do nawozów to nawet jeszcze nie zagłębiałem się w tym temacie.
Sorki że piszę tak chaotycznie ale mam bardzo dużo pytań do Was 😄

Tak to teraz wygląda @Piccolo a poniżej prezentuje zdjęcia mojej roślinki gdzie wydaję mi się ze ma one kipeskie pH gleby.

20210202_124612.jpg

20210202_124624.jpg

20210202_124640.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ssativ ten box ma 50x50 w podstawie tak ?

Jeśli tak ja bym dwie roślinki wrzucił, pewnie byś 3 albo i 4 upchał ale będzie za gęsto i koniec końców zbierzesz tyle samo co z 2, a się tylko wkurwiac będziesz, że nie ma miejsca.

Co do nawilżacza ci nie podpowiem, Bo nigdy nie używałem tu gdzie mieszkam jest wilgotność jak w Tajlandii xdd

pH meter chcesz kupić do wody czy do gleby?

Dawałeś jej jakieś nawozy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 50x50. Wieć postanowione, będą mieszkać we dwójkę.

pH metr do gleby, no chyba że jest taki all in one ale to podejrzewam że cena tez bedzie wysoka. A co do nawilżacza to spróbuję z jakimś do 100 zlotych i zobaczymy co to zmieni. Ta roślinka spełni niestety funkcję testera warunków, ja już od niej niczego nie oczekuję. Teraz mój cel to przygotować growboxa pod następną uprawę.

@Piccolo co do nawozu to wlewałem go dwa razy rozcieńczając jeden korek z butelki od nawozu na 1,50 L wody z kranu.

Operacja miała miejsce w 2/3 tygodniu życia roslinki. Czy to może być wina jej pozółknięcia ?

20210202_130037.jpg

Wczoraj ja przesadziłem do świeżej gleby. Tak jak mówiłem teraz już eksperymentuje na tej roślince. Po dziesiątym rusze już z właściwą fotorelacją 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ssativ  Kup miernik Adwa , koszt około 150 zł. Nadaje się do mierzenia i ph gleby i ph wody, sam go używam i jestem zadowolony. Do tego warto, abyś pomyślał o zakupie nawozów dedykowanych pod uprawę konopi, bo na samym biohumusie daleko nie zajedziesz. Nawilżasz za 100 zł powinien dać radę. Na allegro jest ich spory wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pany za pomoc.

Pytanko czy próbować jeszcze ratować te roslinki czy już to będzie strata czasu żeby to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Ssativ  Ja bym ratował, bo sprawa beznadziejna nie jest. Jednak bez miernika ph za wiele nie zdziałasz, bo nie znając ph gleby nie masz żadnego ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...