Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy w tym dziale coś majstruje, mi po zimowej uprawie i problemie z temperaturami, zwłaszcza na FLO miałem problem. I tak myślę że można by za pomocą kilku drutow że stali, np. do podwieszania sufitów, styropianu 5-10cm grubosci" ilość dowolna, box każdy robi pod siebie", klej w puszcze do styropianu by poklejc wszystko do kupy.

Całość można wzmocnić zewnętrznie wycinajac odpowiednie mrówki i umieszczając prety fi6 do strzemion na zbrojenia. Góra i dół box-a z jakiejś płyty,,  może OSB 12mm. Po posiadaniu wszystkiego w całość, czyli stworzeniu boxa nadszedł czas na pytanie co z drzwiami do niego? Najlepiej zostawić od frontu otwór równy jednej oryginalnej płycie styropianu 50x100cm szer. x wys. Obronić ładnie naroznikami klejem i siatką, tak jak box, dopasować tak by dosyć ciasno wchodziło ale nie za ciasno. W ścianach robimy 2 otwory wentylacyjne po czym je obrabiamy i otwór na kable, można włożyć kawałek rury PCV 60mm, powinna starczyc.

Dla ciekawych, noc można modułowa jak się chce, nie będzie ciężki, można zawsze rozmontowac i zamontować na nowo w 6 elementach jak prostokąt. W środku można znaleźć miejsce na film węglow że względu na spore pole do popisu z modelowaniem boxa.

 

Jedyne co ogranicza nas w stworzeniu boxa jest wyobrazinia, polecam przed rozpoczęciem pracy zrobić samemu prosty wizualny projekt,jak ma wyglądać nasz zimowy box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jedziemy dziś z budową, ale potrzebuje tu waszej pomocy, otóż wymiary na wydajny noc dla 2 Max 2 rośliny, porządne treningi, sezonowo, miesięczny veg. Hps150!

LICZE NA WASZA POMOC

SKUPIAM SIE GLOWNIE NA 2 ROSLINACH II TRENINGU T-P. Pomóżcie ruszyć głową.

Boczek styropianu jak na początku tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie znacie jakieś sposoby na ogrzanie lub dogrzanie zwłaszcza nocą boxa??

Świeczka wyprubowana na box 0,7m2 podnosi 5st.C przy braku wentylacji, temperaturze na dworzu około-5 w nocy.

 

Znacie może jakiś nie drogi sposób, może nawet elektryczny lecz skromnie pożerający Kwh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wełna min plyta hdfka / 10mm/ welna  i wiertarka + otworniki 

wymiar na 2 50x50  

donice 25 cm + masz miejsce na trening i osprzet 

wysokosc naj najwyzsza 

plyty Ci dotna , potna  w kazdej hurtowni 0.80-2 zlmax ) bardzo max) za m2 ciecia plyta 18mm tyz grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pan czyli coś na wzór fermacelu te płyty. Dobra box zrobiony mam, ocieplony również styropianem w środku 5mc, lambda 0,031 grafit na zewnątrz wełną 10cm wełną skalna. Teraz zostaje mi zrobić wentylację jedną będzie wlotowa, ale do tego będzie powrotną z wyciagajacego, tak by 50% wyciągnietego wróciło, we osobny wyciagajacy z pod lampy podłącza do wlotowego żeby ciepło krazylo. To i tak nie wyjście bo w nocy nic nie grzeje a nie chcem niespodzianek jak poprzednio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...