Skocz do zawartości
GreckiFilozof

Pytanie dotyczące medycznej marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam takie pytanie przede wszystkim do ludzi ostrożnych. 

Legalnie zakupiłem susz w aptece, poprzez receptę. 

Posiadam zaświadczenie lekarskie o terapii konopnej, kopie recepty, paragon, pieczątkę z apteki. 

Susz trzymam oczywiście w oryginalnym opakowaniu. 

Proszę teraz mi powiedzieć, czy gdy nie afiszuje się z legalnym paleniem to czy mogę czuć się w pełni bezpiecznie? Nie chodzę też z suszem, ale czy w razie problemów policja po okazaniu wszystkich dokumentów, które trzymam razem  - odstąpi od dalszych czynności? Wydaje mi się, że mogą i tak zabrać na 48h, ale czy w praktyczne często pacjenci mm maja takie problemy? 

Dodatkowo, jako iż w aptece susz sprzedawany jest w ilości 10g, to pomyślałem, aby zrobić z niego jedzenie. Jednakże wtedy nie będzie on już w formie z apteki, tylko w formie żywności - co w takiej sytuacji Policja może stwierdzić? 

Wiem, że większość napisze, pal gdzie chcesz skoro masz na to papiery. - wiem jak jest w Polsce, dodatkowo jestem spokojnym i ostrożnym człowiekiem i wole podpytać doświadczone osoby w temacie. 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GreckiFilozof  Czym ty się przejmujesz? Masz susz zdobyty z legalnego źródła, masz odpowiednie dokumenty, jakie świadczą o tym, że masz prawo go stosować w celach medycznych. Prawo jest po twojej stronie, a nie przeciwko tobie. Czytałem jakiś czas temu o sytuacji, że sąsiad zgłosił dwójkę osób, jaka paliła przez okno swojego mieszkania marihuanę medyczną. Przyjechała policja sprawdzili legalność marihuany, w jakiej posiadaniu byli medyczni palacze,  a także upewnili się, że dane osoby mają prawo z niej korzystać w celach medycznych. Wszystko podobno odbywało się w dobrej atmosferze przy lekkim zdziwieniu policjantów, że mają do czynienia z legalnym paleniem marihuany, ale po tym, jak się upewnili, że wszystko przebiega zgodnie z prawem to podziękowali za współpracę i pojechali.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Szym napisał:

@GreckiFilozof masz papier to ci nic nie zrobią, czy można do jedzenia dodawać? jeśli nie ma nic w przepisach to zapewne można 

Miałem na myśli, czy mogę zrobić jedzenie z medycznej marihuany z apteki - ale zakładając, że Policja znajdzie takie jedzenie z suszem w moim posiadaniu, to co wtedy? Przecież receptę mam na medyczną marihuanę trzymaną w oryginalnym opakowaniu a nie w formie jedzenia, które nie będzie w oryginalnej formie. 

 

Teraz, Zielone krainy napisał:

@GreckiFilozof  Czym ty się przejmujesz? Masz susz zdobyty z legalnego źródła, masz odpowiednie dokumenty, jakie świadczą o tym, że masz prawo go stosować w celach medycznych. Prawo jest po twojej stronie, a nie przeciwko tobie. Czytałem jakiś czas temu o sytuacji, że sąsiad zgłosił dwójkę osób, jaka paliła przez okno swojego mieszkania marihuanę medyczną. Przyjechała policja sprawdzili i legalność marihuany, w jakiej posiadaniu byli medyczni palacze,  a także upewnili się, że dane osoby mają prawo z niej korzystać w celach medycznych. Wszystko podobno odbywało się w dobrej atmosferze przy lekkim zdziwieniu policjantów, że mają do czynienia z legalnym paleniem marihuany, ale po tym, jak się upewnili, że wszystko przebiega zgodnie z prawem to podziękowali za współpracę i pojechali.

Tak wiem o jakiej parze mówisz. Co nie znaczy, że jeden przypadek mówi za wszystkie. A co gdy z przyrządzonym jedzeniem z tej marihuany skontroluje mnie Policja? 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GreckiFilozof  Dlaczego w twoim czy innym przypadku miałoby być inaczej? Jak masz wszystkie potrzebne dokumenty i susz zdobyty legalnie to nic ci policja nie może zrobić. Tak samo, jakbyś pędził w domu bimber nielegalnie to jasne, że byś miał problemy prawne, jakby cię policja na tym przyłapała, ale jak sobie kupiłeś legalnie bimber ze sklepu i masz ukończone 18 lat to co ci mogą zrobić ? Produkty zostały zakupione legalnie, czyli wszedłeś w ich posiadanie zgodnie z polskim prawem, więc masz prawo je posiadać i spożywać. Jakie ma znaczenie to, w jaki sposób zażywasz marihuanę? Z tego, co mi wiadomo nie ma nigdzie określone, w jaki sposób wolno ci zażywać marihuanę, a w jaki nie wolno,  więc czy ją spalisz czy zjesz to w świetle prawa wychodzi na to samo. Ważne by susz był zdobyty z legalnego źródła i byś miał potrzebne papiery, jakie upoważniają cię do jego konsumpcji w celach medycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, taka odpowiedź dużo wyjaśnia. Po prostu, czytałem tez, że pacjentów policja zwija na dołek i wolałem się upewnić. Ale tak jak się domyślałem, część osób pewnie chodzi bez papierów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...