Skocz do zawartości
GreckiFilozof

Pytanie dotyczące medycznej marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam takie pytanie przede wszystkim do ludzi ostrożnych. 

Legalnie zakupiłem susz w aptece, poprzez receptę. 

Posiadam zaświadczenie lekarskie o terapii konopnej, kopie recepty, paragon, pieczątkę z apteki. 

Susz trzymam oczywiście w oryginalnym opakowaniu. 

Proszę teraz mi powiedzieć, czy gdy nie afiszuje się z legalnym paleniem to czy mogę czuć się w pełni bezpiecznie? Nie chodzę też z suszem, ale czy w razie problemów policja po okazaniu wszystkich dokumentów, które trzymam razem  - odstąpi od dalszych czynności? Wydaje mi się, że mogą i tak zabrać na 48h, ale czy w praktyczne często pacjenci mm maja takie problemy? 

Dodatkowo, jako iż w aptece susz sprzedawany jest w ilości 10g, to pomyślałem, aby zrobić z niego jedzenie. Jednakże wtedy nie będzie on już w formie z apteki, tylko w formie żywności - co w takiej sytuacji Policja może stwierdzić? 

Wiem, że większość napisze, pal gdzie chcesz skoro masz na to papiery. - wiem jak jest w Polsce, dodatkowo jestem spokojnym i ostrożnym człowiekiem i wole podpytać doświadczone osoby w temacie. 

 

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@GreckiFilozof  Czym ty się przejmujesz? Masz susz zdobyty z legalnego źródła, masz odpowiednie dokumenty, jakie świadczą o tym, że masz prawo go stosować w celach medycznych. Prawo jest po twojej stronie, a nie przeciwko tobie. Czytałem jakiś czas temu o sytuacji, że sąsiad zgłosił dwójkę osób, jaka paliła przez okno swojego mieszkania marihuanę medyczną. Przyjechała policja sprawdzili legalność marihuany, w jakiej posiadaniu byli medyczni palacze,  a także upewnili się, że dane osoby mają prawo z niej korzystać w celach medycznych. Wszystko podobno odbywało się w dobrej atmosferze przy lekkim zdziwieniu policjantów, że mają do czynienia z legalnym paleniem marihuany, ale po tym, jak się upewnili, że wszystko przebiega zgodnie z prawem to podziękowali za współpracę i pojechali.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Szym napisał:

@GreckiFilozof masz papier to ci nic nie zrobią, czy można do jedzenia dodawać? jeśli nie ma nic w przepisach to zapewne można 

Miałem na myśli, czy mogę zrobić jedzenie z medycznej marihuany z apteki - ale zakładając, że Policja znajdzie takie jedzenie z suszem w moim posiadaniu, to co wtedy? Przecież receptę mam na medyczną marihuanę trzymaną w oryginalnym opakowaniu a nie w formie jedzenia, które nie będzie w oryginalnej formie. 

 

Teraz, Zielone krainy napisał:

@GreckiFilozof  Czym ty się przejmujesz? Masz susz zdobyty z legalnego źródła, masz odpowiednie dokumenty, jakie świadczą o tym, że masz prawo go stosować w celach medycznych. Prawo jest po twojej stronie, a nie przeciwko tobie. Czytałem jakiś czas temu o sytuacji, że sąsiad zgłosił dwójkę osób, jaka paliła przez okno swojego mieszkania marihuanę medyczną. Przyjechała policja sprawdzili i legalność marihuany, w jakiej posiadaniu byli medyczni palacze,  a także upewnili się, że dane osoby mają prawo z niej korzystać w celach medycznych. Wszystko podobno odbywało się w dobrej atmosferze przy lekkim zdziwieniu policjantów, że mają do czynienia z legalnym paleniem marihuany, ale po tym, jak się upewnili, że wszystko przebiega zgodnie z prawem to podziękowali za współpracę i pojechali.

Tak wiem o jakiej parze mówisz. Co nie znaczy, że jeden przypadek mówi za wszystkie. A co gdy z przyrządzonym jedzeniem z tej marihuany skontroluje mnie Policja? 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@GreckiFilozof  Dlaczego w twoim czy innym przypadku miałoby być inaczej? Jak masz wszystkie potrzebne dokumenty i susz zdobyty legalnie to nic ci policja nie może zrobić. Tak samo, jakbyś pędził w domu bimber nielegalnie to jasne, że byś miał problemy prawne, jakby cię policja na tym przyłapała, ale jak sobie kupiłeś legalnie bimber ze sklepu i masz ukończone 18 lat to co ci mogą zrobić ? Produkty zostały zakupione legalnie, czyli wszedłeś w ich posiadanie zgodnie z polskim prawem, więc masz prawo je posiadać i spożywać. Jakie ma znaczenie to, w jaki sposób zażywasz marihuanę? Z tego, co mi wiadomo nie ma nigdzie określone, w jaki sposób wolno ci zażywać marihuanę, a w jaki nie wolno,  więc czy ją spalisz czy zjesz to w świetle prawa wychodzi na to samo. Ważne by susz był zdobyty z legalnego źródła i byś miał potrzebne papiery, jakie upoważniają cię do jego konsumpcji w celach medycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, taka odpowiedź dużo wyjaśnia. Po prostu, czytałem tez, że pacjentów policja zwija na dołek i wolałem się upewnić. Ale tak jak się domyślałem, część osób pewnie chodzi bez papierów.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@GreckiFilozof  Nie ma sprawy. Policja zawienie kogoś tylko wtedy, gdy doszukają się czegoś, co będzie budziło ich wątpliwości. Jak masz wszystkie potrzebne dokumenty i susz nabyty na receptę w aptece to nie masz o co się martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...