Skocz do zawartości
Dundersztyc

Pierwszy boxik :D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam wszystkich ?

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad czymś swoim i na pierwsze działania wybrałem sobie pcboxa, przeglądałem mase tematów, czytałem, dowiedziałem się tyle ile było mi dane, ale pare niejasności dalej jest w mojej głowie ?

Większość informacji na temat pcboxa znalazłem w tym temacie https://marihuanaforum.pl/topic/1526-mini-growbox/

Wentylacje i oświetlenie zastosuje takie jak jest podane w poradniku u góry, chyba, że macie jakiś lepszy pomysł, bo jeszcze jestem przed zakupami ?

Byłoby mi niesamowicie miło, gdyby ktoś powiedział mi jaką glebe, zestaw nawozów i nasionko nabyć, żeby mieć jak najmniejsze pole do spieprzenia uprawy ? Do tej pory myślałem nad czymś pokroju ak47/lsd/60day grapefruit auto 

Po montażu i rozpoczęciu zabawy planuje założyć fotorelacje z mojej pierwszej panienki ?

Niech buch będzie z Wami!

 

Edytowane przez Dundersztyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Ziemia jakiś light mix, ja na pierwszy grow użyłem  biobizza wszystko i nie byłem problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Urojenie napisał:

Ziemia jakiś light mix, ja na pierwszy grow użyłem  biobizza wszystko i nie byłem problemu 

Właśnie twoich wypowiedzi też troche przez ten czas przeczytałem, odkąd surfuje tutaj po forum ? 

A co myślisz o nasionkach, które najwięcej wybaczają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Dundersztyc na pewno nie automaty. Jeżeli coś popsujesz na początku, a to jest bardzo mocno prawdopodobne nie będziesz miał szansy tego naprawić, w sezonowych odmianach możesz przedłużyć weg, w automacie zacznie kwitnąć nawet jak roślinka jest mała i słaba. Ja zaczynałem od automatu w PC boxie ale miałem naprawdę kilka miesięcy przestudiowanych forów no i się udało, ale nie polecam na 1 raz auto ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Urojenie napisał:

@Dundersztyc na pewno nie automaty. Jeżeli coś popsujesz na początku, a to jest bardzo mocno prawdopodobne nie będziesz miał szansy tego naprawić, w sezonowych odmianach możesz przedłużyć weg, w automacie zacznie kwitnąć nawet jak roślinka jest mała i słaba. Ja zaczynałem od automatu w PC boxie ale miałem naprawdę kilka miesięcy przestudiowanych forów no i się udało, ale nie polecam na 1 raz auto ? 

Wyczytałem też tutaj na forum, że automat to lekki problem na 1szy raz, bo jak coś się odwali to ciężko, żeby roślinka się odbiła :v

A jaką roślinkę byś polecił? Zależy mi na niezbyt dużej wysokości, fajnym mocnym działaniu, no i przede wszystkim, żeby roślinka wybaczała moje ewentualne błędy ?

Słyszałem, że AK47/LSD jest okej na pierwszy raz, bo dużo wybacza, ale jednak chciałbym się poradzić ?

A no i jeszcze mam jedną zagwostkę, jest tu gdzieś na forum jakiś poradnik odnośnie wentylacji pcboxa? Zastanawiam się czy podłączać wentylatory komputerowe przez zasilacz komputerowy i nie wiem czy to odpowiednia opcja ?

Edytowane przez Dundersztyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Urojenie napisał:

@Dundersztyc poszukaj na Seed bankach w info o rozmiarach roślin i wybierz najniższe ??

Dzięki wielkie za pomoc, tak zrobie ?

Jakbyś mógł jeszcze nakreślić mi jaki sposób podłączenia wentylatorów komputerowych jest najlepszy to byłbym spełniony ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Dundersztyc a jaki box btw, edit już wiem PC box. Znajdę chwile czasu to napisze 

Edytowane przez Urojenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

Ja osobiście miałem jeszcze wiatraczek mieszający, który wiał na wisząca nawilżona szmatkę która zwiększała wilgotność. Ew, możesz sprawić sobie jakiś mały nawilżacz, no ale to tez kwestia uzupełniania częstego. Jakie planujesz oświetlenie zamontować ? 

67F52A1A-D85B-401F-809C-D051A8AF051C.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Urojenie napisał:

Ja osobiście miałem jeszcze wiatraczek mieszający, który wiał na wisząca nawilżona szmatkę która zwiększała wilgotność. Ew, możesz sprawić sobie jakiś mały nawilżacz, no ale to tez kwestia uzupełniania częstego. Jakie planujesz oświetlenie zamontować ? 

67F52A1A-D85B-401F-809C-D051A8AF051C.png

Oświetlenie planowałem takie jak w poradniku od Testera, ale jak jest coś ciekawszego to z chęcią zakupie coś innego ?

Z tego co widzę to w poradniku pisze, że wystarczą 3 świetlówki po 23W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Urojenie napisał:

@Dundersztyc wystarcza bo ja właśnie takie miałem i ładnie szło ? 

No i super, to jakbyś miał jeszcze chwilkę, żeby nakreślić mi jakie podłączenie wentylatorów komputerowych jest najsensowniejsze to już chyba wszystko będę wiedział ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Urojenie napisał:

Wszystko jest w internatach kolego ?

 

Właśnie widziałem ten poradnik wczoraj ?

Myślałem nad tym, ale widziałem też drugą opcję, żeby podłączyć je przez zasilacz komputerowy, ale chyba wybiore tą opcje co podesłałeś ?

Edytowane przez Dundersztyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Dundersztyc  Ziomku , a masz jakieś preferencje , co do palenia, czy ci wszystko jedno, co ci w boxie wyrośnie byle wyrosło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...