Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zapytać czy jest ok?

Nasiona bardzo szybko wykiełkowały (troszkę ponad 24h), z ziemi wyszły równie szybko, też ok doby. Dziś koło 3 w nocy sprawdzałem i nic, a 7:30 już taka roślinka więc włączyłem lampę.

-dobrze wygląda?

-poprawnie naświetlana?

-Co ile i jaką ilością podlewać?

-podlewać całą donice czy tylko pod sadzonką?

IMG_20201201_092727.jpg

IMG_20201201_092721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Tmgsmm lej po całej doniczce wtedy kiedy ziemia wyschnie ale żeby błota nie było. Wyszła i będzie rosła na razie nic więcej nie można stwierdzić. 

@Bds po co spryskiwaczem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 zeby nie przelać. w sumie to już tutaj jest duża donica, mimo tego i tak bym wolał spryskiwaczem podawac wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Bds ja robię podobnie ale chuj w to, jedni wola prostotę inni kombinują, konie końców i tak będziemy mieć słoje pełne palonka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaledwie 2 godziny naświetlania i już wyprostowała się w stronę lampy.

Na ten automat cykl 20/4 cały okres?

IMG_20201201_114830.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Urojenie

@Tmgsmm mogę prosić o specyfikacje boxa? 
a co do cyklu - dużo zależy jaka masz np temp w nocy, jeżeli ok to nie musisz pizgac światłem 24h bo nie ma dowódców ze polepsza to plony. Ogólnie to ludzie są podzieleni na 18/6 i 20/4 - oby dwie opcje są dobre moim zdaniem. Tak jak pisałem, jeżeli masz pizgawe w boxie w nocy to zostaw na 24 h, nie zmniejszy to plony zwiększy tylko rachunek za prąd 

Edytowane przez Urojenie
L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tmgsmm Są trzy szkoły naświetlania. (a może i więcej)

1) 24/0

2) 20/4

3) 18/6 

Najwięcej tematów jest między opcją 2 a 3. Duża liczba osób preferuje 3 opcje. 

1 się przydaje gdy potrzebujemy więcej ciepła w boksie, wtedy nie wyłączają niektórzy lampy przez całą dobę.

Ja stosuje 18/6 i jestem z tego zadowolony. Więcej godzin to dla mnie marnowanie prądu i zbyt mały czas na odpoczynek dla roślin - który paradoksalnie jest też potrzebny. 

 

Możesz @Tmgsmm powiedzieć mi co to za lampa na małą jest ? Jakoś mi na biurkową wygląda ? Co tam za żarówka jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, roślinka sobie rośnie listki się rozwijają wszystko git, lampka 20W tylko dziś z rana coś mi wyskoczyło na końcu doniczki co to?

Wstawiam zdj rośliny i tego co wyrosło.

IMG_20201206_084523.jpg

IMG_20201206_084530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester wyrywalem, dzieki

Właśnie, roślinie dopiero 2 dni temu zaczęły rozrastać się listki, łodyga jest bardzo długa, ale cienka, przez co się ugina. Co zrobić?

Edytowane przez Tmgsmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...