Skocz do zawartości
Erka82

Plagron Starter Set Natural - początkujący.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

Coś o mnie - uprawowy noob ?

Jako że pewnie niebawem znowu zamkną nas w domach postanowiłem odciążyć troche moje wydatki na przyjemności i znaleźć sobie jakieś hobby w domowym zaciszu ? 

Kupiłem ziemie o neutralnym ph - supermarket ogrodniczy ... wiem mogłem to zrobić lepiej, niestety za pozno sie dokształciłem. 

HPS 400 gro/flo, brak boksa - cała łazienka temp dzienna 21-27, noc 20-23 ( wiem cieżej o stałe warunki, ale tak chce spróbować na początku.)

Perlit

3 x Donica 10L  

i pare rożnych automatów ... niestety podczas kiełkowania popieprzyłem który jest który ... wiem wiem amatorka. 

...a także wspomniany wyżej Plagron Starter Set Natural - grow, bloom, roots.

Roślinki wyszły od poniedziałku jakieś 3cm , niestety kurier sie spóźnił i dostałem go dopiero dzisiaj. 

I teraz moje pytanie - jak z nim postępować? 

Rozumiem że musze to rozrobić w proporcji podanej przez producenta i tym roztworem podlewać wedle zapotrzebowania rośliny + woda, czy zaufać producentowi i ściśle trzymać sie tabelki  w której np grow : 1 tydzień - 2ml, 2 tydzień - 4ml STOP, bloom po 4ml na tydzień + oczywiscie woda. Pytanie - jak długo taki roztwór może stać i może być użyteczny, czy może jest jednorazowy.

 

Power roots - czy jak już wystartowały bez to poczekać do przesadzenia i wtedy zacząć lać , czy użyć jak najszybciej ? 

 

Dzieki i pozdro! 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Erka82 napisał:

Rozumiem że musze to rozrobić w proporcji podanej przez producenta i tym roztworem podlewać wedle zapotrzebowania rośliny + woda, czy zaufać producentowi i ściśle trzymać sie tabelki  w której np grow : 1 tydzień - 2ml, 2 tydzień - 4ml STOP, bloom po 4ml na tydzień + oczywiscie woda. 

nie ma uniwersalnego schematu, zależy od ziemi, przeważnie każda mieszanka ma pierwiastki na pierwsze 2-3 tygodnie, potem można nawozić od np. połowy dawki zalecanej przez producenta, ale to zależy też po roślinie widać czy potrzebuje czegoś

23 minuty temu, Erka82 napisał:

Power roots - czy jak już wystartowały bez to poczekać do przesadzenia i wtedy zacząć lać , czy użyć jak najszybciej ? 

to na rozwój korzeni jak chcesz to lej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym  dzięki za szybką odpowiedź.

 

ok czyli oprę sie o tabelkę tylko zacznę od mniejszego stężenia i będę patrzył. A podpowiesz jeszcze czy moge ten roztwór trzymać dłużej niż jeden dzień, czy jest on jednorazowy i jeśli coś zostało to lepiej wylać ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łazienka ? A jak z chemią którą tam używasz ? Cify nie cify, domestosy i inne żrące substancje. Nie boisz się ? Nawet ostra kupa ? ? Zwykły namiocik nie możesz kupić za te parę złotych ? Albo coś zbić ? 

@Szym Zerknij Mistrzu na moje nowe zdjęcia jak tam co tam ? będę wdzięczny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk  akurat używam mocno ekologicznej chemii  ? a na kupę to ja już nic nie poradzę, z 2 strony to sama natura  ?  ... tak jak napisałem ten pierwszy indoor jest dość eksperymentalny ?  Sam jesteś ciekaw co z tego będzie - jak nie zapomnę to podzielę sie za jakiś miesiąc fotką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...