Skocz do zawartości
Krzysztof

Drązowienie liści. Jaka jest przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś kto się na tym zna lepiej ode mnie, pomógłby mi określić przyczynę brązowienia liści? Załączam zdjęcia jak to u mnie wygląda. Całe młode pączki się psują.

20201027_002514[1].jpg

20201027_002431[1].jpg

mari.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  Ogólnie wydaje mi się, że topy są dość ładne i duże. Tylko boczne odgałęzienia się psują i nie wiem czy to jakiś niedobór, czy nadmiar czegoś, a może jakaś choroba.

20201021_214807[1].jpg

 

20201008_190147[1].jpg

A tutaj miej więcej widać w jakich warunkach rosną: W pomieszczeniu są 2 wiatraki, 11 paneli led, 1 okno.

20201021_215027[1].jpg

20201021_214947[1].jpg

Edytowane przez Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  Czyli podsuszyło? Może dlatego że jest zbyt blisko wiatraka albo grzejnika? Można zraszać liście żeby zapobiec ich schnięciu, czy nie za bardzo?

Zamówiłem też takie probiotyki bakteryjne. Może trochę poprawią kondycję roślin.. Macie jakieś opinie na ich temat? 

mari.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, Krzysztof napisał:

Czyli podsuszyło? Może dlatego że jest zbyt blisko wiatraka albo grzejnika? Można zraszać liście żeby zapobiec ich schnięciu, czy nie za bardzo?

no jak blisko wiatraka/grzejnika to mogło by to być przyczyną, zraszaniem to nie bardzo 

 

7 minut temu, Krzysztof napisał:

Zamówiłem też takie probiotyki bakteryjne. Może trochę poprawią kondycję roślin.. Macie jakieś opinie na ich temat? 

nie mam ale zbędne wydają się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...