Jump to content
Sign in to follow this  
Tester

Darmowa marihuana dla urzędników, którzy nie dostali wypłaty

Recommended Posts

Blisko 800 tys. amerykańskich urzędników państwowych od 22 grudnia przebywa na przymusowych bezpłatnych urlopach. BudTrader.com, jeden z największych sklepów z medyczną marihuaną, zaoferował darmową trawkę dla wszystkich pracowników federalnych, którzy nie są w stanie zapłacić za receptę.

Shutdown, bo tak amerykańskie media nazywają kryzys w rządzie, spowodowany jest sporem między konserwatywnym prezydentem a politykami Partii Demokratycznej w Kongresie w sprawie finansowania budowy płotu na granicy USA z Meksykiem. Donald Trump domaga się przeznaczenia na ten cel 5,7 mld dolarów z budżetu, czemu kategorycznie sprzeciwiają się demokraci. Mimo że prezydent z dnia na dzień łagodzi swój przekaz i jest gotowy, by pójść na drobne ustępstwa, to eksperci nie wieszczą szybkiego zakończenia konfliktu.

Bezpośrednimi pokrzywdzonymi tej sytuacji są urzędnicy (nawet 800 tys.), na konta których w tym miesiącu nie wpłynie wypłata. Ludzie tracą swoje oszczędności, sprzedają samochody. Na stronach crowdfundingowych zarejestrowano ponad 1,5 tys. zbiórek, mających pomóc potrzebującym w spłacaniu kredytów hipotecznych, czy w zakupie podstawowych artykułów.

W związku z kryzysem, kalifornijska firma BudTrader.com zaoferowała pomoc wszystkim, którzy nie mają środków na wykupienie medycznej marihuany. - Każdy pracownik federalny, który nie jest w stanie zapłacić za receptę, otrzyma od nas darmowy limit przewidziany w kalifornijskich przepisach. Chcemy złagodzić cierpienie w tym ciężkim czasie - mówią przedstawiciele BudTrader.com. - Darowizna będzie poufna. Niech Bóg błogosławi wszystkich pracowników federalnych, niech Bóg błogosławi całą społeczność i użytkowników marihuany, niech Bóg błogosławi Stany Zjednoczone - dodają na Facebooku właściciele sklepów z "ziołem".

Medyczna marihuana jest stosowana w Kalifornii od ponad dwóch dekad. 1 stycznia 2018 roku zalegalizowano również marihuanę do celów rekreacyjnych dla dorosłych.

Źródło: noizz.pl

Edited by Tester

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...