Skocz do zawartości
Michalmati

Serdecznie witam wszystkich, czy moglibyście pomóc?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem, pochodzę z centralnej Polski. Miłośnik wyluzowania, nie pijący, ale palący. Ceny zaczynają mnie zabijać, a możliwości pozwalają na własne uprawy ziół doniczkowych.

 

Mam dużą szafę przesuwną, i podczas wykańczania swojego mieszkania, przygotowałem miejsce do hodowli w szafie przesuwnej, z dostępem do prądu i dobrego ukrycia. Wielkość całości to 80 cm szerokość , 70 głębokość, 130 wysokość . Przeglądam dużo tematów, niektóre starsze, inne nowsze. Wyliczyłem zapotrzebowanie na 28 000 lumenów. Prosiłbym o pomoc. Szafka jest z płyty białej matowej, z przesuwnymi drzwiami. Chce od środka z uszytego materiału zrobić identyczne drzwi jak do namiotów w growboxach gotowych. Nie wiem czy te ściany dodatkowo czymś okładać czy uszczelnić i pozostawić tylko takie.

Następnym problemem jest dobór lampy. Chciałbym wydać na wyposażenie między 1000-1500 zł. 

Czy możecie mi podpowiedzieć co kupić ? 

Pomieszczenie suche, korytarz w mieszkaniu , zasysanie powietrza od frontu szafki, blisko drzwi wejściowych gdzie powietrze non stop przechodzi przez mieszkanie , na górze planuje filtr z wentylatorem do wyciągu. 

Czyli :

1) jaka lampa ?

2) jaki wentylator i filtr ?

3) czym obłożyć o ile muszę , ściany szafki ?

4) czy sylikonem uszczelnienie to dobry pomysł ? Chodzi mi o szczeliny w szafce.

5) ile roślin by miały komfortowe warunki bytu ?

6) co jeszcze kupić o czym zapomniałem , oraz jakie miejsce do tego polecacie ? 

Załączyłem poglądowe zdjęcie, gdzie wymyśliłem sobie zaistnienie hodowli.  

Pod względem mechaniczno montażowym nie jestem ograniczony, wszelkiego rodzaju sprzęt do majsterkowania posiadam. Więc nie widzę rzeczy niemożliwych do wykonania. Oczywiście rzeczy z szafy wylatują.

Bardzo dziękuję z góry za podpowiedzi, postaram się odwdzięczyć foto relacją, oraz jak ktoś z centralnej Polski - wspólnym testem. 

Dziękuję za to że istnieje takie fajne forum z doświadczonymi Bohaterami ?

Pozdrawiam wszystkich!

IMG_20200919_132012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po analizie dodałem taki pakiet. Co Wy na to ?

Screenshot_2020-09-19-17-46-21-275_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-09-19-17-46-40-813_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-09-19-17-46-32-058_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wyłożyć ściany mozesz tanio np takim kocem ratunkowy,który znajdziesz w apteczkach samochodowych takie mozesz kupic na szrotach za grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel led

Wczesniej dalem za slaby na taką powierzchnie 

Ten o https://www.mars-hydro.com/hpcall/new-arrivel-hp/mars-ts-1000-led-full-spectrum-hydroponic-led-grow-light

Czy uszczelnianie silikonem to dobry wybór 

Tak,  dlaczego nie? Tylko zrob to tydzien przed roślinkami 

Ile roślinek? 

Obstawiam 4 wysokość ogranicza chyba ze dobre treningi zrobisz lst i łodygi 

Edytowane przez Jarek721

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Michalmati napisał:

2) jaki wentylator i filtr ?

wentyl wyciąg jakiś od 180m3/h + filtr z 250m3/h aby wyrabiał z filtrowaniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Leda ? No myslalem że 250 to minimum na tą ilość lumenów. Co do obłożenia ścian , to da mi dużo więcej pomocy niż przy zwykłym białym macie ? To Jarek też masz taką powierzchnie jak ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michalmati Jak biały mat masz to wystarczy

24 minuty temu, Michalmati napisał:

Lepiej Leda ?

jak masz kase to tak, jak nie to hps wystarczająco dobry do uprawy roślin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytałem że biały mat odbija tak 60-70. Folia powyżej 90. Chce to dobrze przygotować . Bo to śmieszny koszt biorąc pod uwagę całość. Tylko skoro hps 250 Wat to LED 200 wystarczy ? Jak to porównać ? I jak szukać wentylatora który jest najcichszy z oferowanych ? Kierować się tylko decybelami z specyfikacji ? Potrzebny jest sterownik mocy do wentylatora czy to zbędny wydatek? Dzięki Szym że odpowiadasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michalmati niektóre wentylatory mają regulacje mocy

@CheMsKuN W ledach patrzy się na par i umol

10 godzin temu, Michalmati napisał:

to LED 200 wystarczy ? Jak to porównać ?

zależy jaki led, bo jakiś c

hinol tani to lepiej wziąść hps

10 godzin temu, Michalmati napisał:

I jak szukać wentylatora który jest najcichszy z oferowanych ?

są wentylatory wyciszane, można też je dodatkowo wyciszyć np. tłumikami akustycznymi 

@doominik ty masz cichy wentylator? ile dałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pan napisał:

hahahha sloiki sa a typ namiotu nie skrecil ?

 

pestki pewnie tez mocza sie ?

fajne kurtki bez przypalu ?

Nie rozumiem Cię kolego. Nie ma pestek , nie ma nic. Post utworzyłem w pomocy z zakupami na które odkładałem dłuższy czas . Więc czego się czepiasz ? Przebudowa szafy na growboxa to nie namiot . Czytałeś , czy tak po prostu wpierd.... się by coś bez sensu powiedzieć ? Nie chcesz pomoc, to zamknij się i po problemie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...