Skocz do zawartości
Snaku

Mam pytanko

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym zacząć hodowania w doniczce indoor, a potem przesadzić na outdoor i pytanie brzmi w takim razie kiedy posadzić w doniczce? Myślałem o początku kwietnia lub w połowie kwietnia i wysadzić ją w połowie maja na outdoor tak żebym mógł zacząć trening LST już na outdoor. Macie jakąś radę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odmiany jaką będziesz miał. Ja kiełkowałem dopiero 2 maja, a wysadzałem 14 maja na spota i wszystko dojdzie, więc. Pamiętaj, że sezony i półauto reagują na fotoperiod, więc i tak ci raczej nie zaczną kwitnąć wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe kupował pełno sezonówki i jak mówisz że wysadzałeś po prawie 2tygodniach to ile pięter liści miał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc vegu w domu, przed outem, to chyba za dużo, ale nie wiem, bo wcześniej robię matki, a później klony. jak masz dłuższy veg, to ważne, żeby nie świecić rośliny  w domu za długo, bo potem, po wystawieniu na out mogą zacząć kwitnąć (bo nagle mają krócej światło) , albo co gorsza hermieć. poza tym w połnosezonówkach wiele to nie przyspieszy, a zanoszenie większych roślin na spota to dodatkowy problem. w sumie, to dłuższe trzymanie roślinki w domu mija się z celem, no chyba, że jest jakaś anomalia typu śnieżyca, czy coś.  najlepiej ok końca kwietnia / początku maja kiełkować i za dwa /3 tyg sadzić. nie będę się wymądrzał z tą długością  świecenia (jakoś na oko mi wchodzi), ale gdzieś na forum czytałem o fotoperiodzie przed outem w połowie maja. jakieś wykresy i tabele całe. klony mi tym bardziej mogą zakwitnąć, więc przestrzegam... oczywiście  ludzie sadzą dwudniowe roślinki, albo kiełkują na spocie bez problemów, przy dobrej pogodzie (nie wcześniej niż połowa maja), ale jak chcesz podrośnięte, to 2 tyg są spoko.

Edytowane przez mjrTOMMY
dodalem zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...