Jump to content

Recommended Posts

Siemanko mam pytanie szykuje się żeby kupić taki growbox chce kupić lampy LED i zastanawiam się jakie lampy i ile ich będzie potrzeba  ? Namiot ma 120x140x250 

Druga kwestia jak sądzicie ile tam wejdzie krzaków tak żeby było akurat ? 

Screenshot_20200801-150346.png

@Szym Bo widze ze duzo ogarniasz w kwesti ziola Okey w takim razie doradzisz mi jakis porzadny namiot na 12 Max 15 krzaczkow i czy jest możliwość wychowania tego na 2 lampach 200w albo 300 w ? 

@Filip Fifi 94 Ja teraz z kolegą składamy nowego boxa właśnie 120/240 i zamówiliśmy 2x lumatek zeus 465W pro. Nie ma sensu robić takiego dużego boxa, jak nie będziesz w nim miał wystarczająco światłą, bo i tak plon będzie mały. Lepiej już mniejszy box dać.

Dla przykłądu: mam box 100/200 i zacząłem z 2xmars tsw2000 (300W) i żeby rośliny dały mi porządany plon dołożyłem jeszcze 315W cmh. 

Jak nie masz kasy na porządne ledy to odpuść niższą półkę i kup 2x600W hps

@doominik  nikt nie powiedział że nie mam kasy 🤣 kasa jest i to nie mało tylko za dużo jak dla mnie około 30 szt chce koło 15 mieć dla tego pytam jakie najlepiej kupić lampy LED by tylko te chce 

@Filip Fifi 94 ja mam 4 krzaki na m2 i jest idealnie. Do namiotu 120/240 będę wsadzał po 10 krzaków. 
jak liczysz jakie światło to nie licz krzaków, tylko powierzchnie. 
ledy kupuje się ze względu na zużycie energii i ewentualnie na niższa temperaturę. Samo światło z hps i cmh jest świetne dla krzaków. Ja zaczynałem z marżami i teraz już wiem, ze albo górna pulka, albo hps. Ja poszedłem w lumatek pro do większego namiotu i migro do mniejszego-podobna wydajność i cena. 
Nie ma co tu oszczędzać, bo światło=plon. 
najtaniej jest zmontować samemu z paneli led tylko trzeba wiedzieć gdzie i jakie kupić, żeby to dobrze działało. 
ja wolałem kupić gotowe chociażby ze względu na gwarancje. 

Ps. Problem chyba ze wszystkimi dobrymi panelami w tej chwili jest taki, że są niedostępne i trzeba zamawiać z dużym wyprzedzeniem. Lumatek zamawialiśmy ma początku lipca i mamy za tydzień biby dostać, migro zamówione 10go lipca będą dopiero w połowie sierpnia