Skocz do zawartości
Farben2

Nawadnianie kropelkowe jak często?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat gdyż zamieżam uprawiać wertikalnie  dlatego dolniczki bendą miały średnice 25cm a wysokość 160cm bendą okrągłe będzie ich  może 5   dwa klony na każdą rure,  wypełnie je keramzytem podłącze do zbiornika z wodą,  w zbiorniku będzie pompka. I ty się  zastanawiam  czy ten kroplownik ma działać nonstop? Czy też w niewielkich regularnych odstępach czasowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Szym napisał:

@Farben2 doniczki 160cm wysokości czy 16cm ? bo chyba systemy pomyliłeś 

wilma to coś takiego

9bfc1fe5cce2bb7332cc4c319221e24c.jpg

Nie nic nie pomyliłem,o taki system michodzi tyle że dolniczke sam wykonam z rury plastikowej kanalizacyjnej o długości 160cm, ponieważ mam 4×250hps ustawione względem siebie do pionu

2 godziny temu, Szym napisał:

@Farben2 doniczki 160cm wysokości czy 16cm ? bo chyba systemy pomyliłeś 

wilma to coś takiego

9bfc1fe5cce2bb7332cc4c319221e24c.jpg

 Uprawy wertikalne są w pl mało popularne dlatego ludzie myślą że sie myle   gdy zadaje pytania na temat wertikalu, po za tym  mało kro może mi udzielić ospowiedzi na me pytania bo po prostu mało kto ma doświadczwnie w tej technice uprawowej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farben2 no to w wilmie nawadnianie jest czasowe a wertykalna uprawa to żadna filozofia po prostu okrąg po siacie przeplata się odrosty fakt mniej jest stosowana uprawa wertykalna zapewne z racji że growerzy nie mają zbytnio warunków i chęci do tego 

@doominik jak ty masz nawadnianie ustawione co ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, doominik napisał:

Ja zwykłe timery, czyli pracujące w cyklach 15to minutowych. Zaczynam od 3x dziennie i potem dokładam na 4.

@doominik jak cyklach 15 minutowych ? 15 min leje się zupa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Szym said:

@doominik jak cyklach 15 minutowych ? 15 min leje się zupa ?

Tak właśnie działa wilma. Jak masz timery, gdzie można ustawić krótsze cykle to możesz tak zrobić. Ja mam takie standardowe (i takie są też z tymi systemami przysyłane) i one właśnie działają w cyklach 15min.

U mnie po zapaleniu światła przez 15 minut leje się mikstura, potem 2h przerwy i tak aż zgaśnie światło, a w nocy jeszcze raz, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 08/07/2020 o 15:14, doominik napisał:

@Szym Ja zwykłe timery, czyli pracujące w cyklach 15to minutowych. Zaczynam od 3x dziennie i potem dokładam na 4. Na flo, jak już światło mam 12h mam ustawione podlewanie co 2h i raz w nocy

A czy woda którą używasz do nawadniania jest dodatkowo napowietszana ? Nasuwa mi sie myśl żeby wode dodatkowo napowietszać i aby pompka nawadniała rośliny nonstop pszecież w podłożu i tak znajduje sie powietsze +napowietszona woda, co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Farben2 said:

A czy woda którą używasz do nawadniania jest dodatkowo napowietszana ? Nasuwa mi sie myśl żeby wode dodatkowo napowietszać i aby pompka nawadniała rośliny nonstop pszecież w podłożu i tak znajduje sie powietsze +napowietszona woda, co o tym myślisz?

Ja mam w zbiorniku dodatkową pompkę (taka małą jak z akwarium, albo jakieś mini fontanny-kupiona na ebay) i miesza cały czas tą wodę. Dodatkowe napowietrzanie nie jest potrzebne. Ja mam krzaki w keramzycie i w doniczkach tekstylnych, więc korzenie mają dostęp do powietrza cały czas. Woda jest natryskiwana,m więc nawet, jakby to robiło różnicę, to podczas tego procesu napowietrzała by się wystarczająco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...