Skocz do zawartości
MatiWeed

mikoryza

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chce użyć mikoryze great white (proszek) moglby ktoś mi wytłumaczyć jak poprawnie ja zaaplikować? Czytałem dawkowanie ale średnio rozumiem, nasionka obtocze w prochu, a potem chce żeby trafiły wykiełkowane odrazu do docelowych doniczek. Mam to wymieszać z gleba potem i podlewać roztworem z nią raz na tydzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiWeed dodać do wody

Podlewanie roślin: max. 5g na 8 litrów wody, powtarzać podlewanie co 2-3 tygodnie.
Podlewać roślinę 30ml roztworu na każdy litr podłoża w donicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Czyli jeżeli mam 11l donice, to podlewam 330 ml z 0,20g? Właśnie tego nie rozumiem, bo przecież jak podleje tak kielek co wyszedł z ziemi to go zatopię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze potrzebuje informacji, czy mogę mieszać roztwór mikoryzy z nawozami (chodzi mi o to ze w jednym roztworze jest mikoryza i nawozy) albo jeżeli nie, to czy lac nawóz tego samego dnia co mikoryze

Edytowane przez MatiWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiWeed ja bym nie mieszał, nawóz organiczny by można było lać aby nie zniszczyć bakterii mineralny w sumie można też ale bardziej organiczny zalecany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MatiWeed napisał:

Jeszcze potrzebuje informacji, czy mogę mieszać roztwór mikoryzy z nawozami (chodzi mi o to ze w jednym roztworze jest mikoryza i nawozy) albo jeżeli nie, to czy lac nawóz tego samego dnia co mikoryze

Mikoryza zyje w glebie caly czas, od momentu jej zaszczepienia. Tak ze mozesz smialo mieszac z nawozami w jednym podlaniu, bo mikoryza i tak caly czas ma bezposreni z nimi (nawozami) kontakt. Tez stosuje mikoryze, jest bardzo niedoceniana, ktos stosuje ten wie  ?

mikoryza.jpg


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...