Jump to content
Sign in to follow this  
MatiWeed

mikoryza

Recommended Posts

Siemka, chce użyć mikoryze great white (proszek) moglby ktoś mi wytłumaczyć jak poprawnie ja zaaplikować? Czytałem dawkowanie ale średnio rozumiem, nasionka obtocze w prochu, a potem chce żeby trafiły wykiełkowane odrazu do docelowych doniczek. Mam to wymieszać z gleba potem i podlewać roztworem z nią raz na tydzień?

@MatiWeed dodać do wody

Podlewanie roślin: max. 5g na 8 litrów wody, powtarzać podlewanie co 2-3 tygodnie.
Podlewać roślinę 30ml roztworu na każdy litr podłoża w donicy.

@Tester Czyli jeżeli mam 11l donice, to podlewam 330 ml z 0,20g? Właśnie tego nie rozumiem, bo przecież jak podleje tak kielek co wyszedł z ziemi to go zatopię

Posted (edited)

Jeszcze potrzebuje informacji, czy mogę mieszać roztwór mikoryzy z nawozami (chodzi mi o to ze w jednym roztworze jest mikoryza i nawozy) albo jeżeli nie, to czy lac nawóz tego samego dnia co mikoryze

Edited by MatiWeed

@MatiWeed ja bym nie mieszał, nawóz organiczny by można było lać aby nie zniszczyć bakterii mineralny w sumie można też ale bardziej organiczny zalecany 

4 godziny temu, MatiWeed napisał:

Jeszcze potrzebuje informacji, czy mogę mieszać roztwór mikoryzy z nawozami (chodzi mi o to ze w jednym roztworze jest mikoryza i nawozy) albo jeżeli nie, to czy lac nawóz tego samego dnia co mikoryze

Mikoryza zyje w glebie caly czas, od momentu jej zaszczepienia. Tak ze mozesz smialo mieszac z nawozami w jednym podlaniu, bo mikoryza i tak caly czas ma bezposreni z nimi (nawozami) kontakt. Tez stosuje mikoryze, jest bardzo niedoceniana, ktos stosuje ten wie  😉

mikoryza.jpg