Skocz do zawartości
Carletta

Witam wszystkich milośników pieknych kwiatów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowiłam rozpoczac swoja karierę z ogrodnictwem lecz nie mam pojecia jak za to sie zabrac. Posiadam feminizowane nasiona Mazar Skunk. I tu pytania do was , Jak najlepiej wykiełkować nasiona ? Jaka ziemia jest najlepsza ? Jakie polecacie nawozy ? Jak czesto podlewać ? Jakie lampy są najlepsze? Ogólne mnóstwo pytań. Może  znajdzie sie dobra duszyczka która pomoże przyjść ze mna ten pierwszy raz ?Pozdrawiam ??

Edytowane przez Carletta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carletta witaj, nasiona pomiędzy wilgotne waciki, chusteczki, są ziemie dedykowane do konopi i takie są najlepsze ale na uniwersalnej z ogrodniczego też można, nawozy jak masz kase to jakieś firmowe, Canna Plagron itp. podlewa się tak aby gleba była wilgotna ale nie za mokra i nie za sucha, lampy LED w modzie, ale HPS też dobre, zależy jaka powierzchnia growboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Carletta napisał:

Witam postanowiłam rozpoczac swoja karierę z ogrodnictwem lecz nie mam pojecia jak za to sie zabrac. Posiadam feminizowane nasiona Mazar Skunk. I tu pytania do was , Jak najlepiej wykiełkować nasiona ? Jaka ziemia jest najlepsza ? Jakie polecacie nawozy ? Jak czesto podlewać ? Jakie lampy są najlepsze? Ogólne mnóstwo pytań. Może  znajdzie sie dobra duszyczka która pomoże przyjść ze mna ten pierwszy raz ?Pozdrawiam ??

Tak wiele pytan i tak niewiele checi do czytania i gromadzenia niezbednej wiedzy ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CheMsKuN napisał:

Tak wiele pytan i tak niewiele checi do czytania i gromadzenia niezbednej wiedzy ?

Chęci są ale opinie bywają różne. Jedni polecają do ziemi ,inni do wody , jeszcze inni do chusteczki wiec najlepiej napisac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23/06/2020 o 21:25, Carletta napisał:

Witam postanowiłam rozpoczac swoja karierę z ogrodnictwem lecz nie mam pojecia jak za to sie zabrac. Posiadam feminizowane nasiona Mazar Skunk. I tu pytania do was , Jak najlepiej wykiełkować nasiona ? Jaka ziemia jest najlepsza ? Jakie polecacie nawozy ? Jak czesto podlewać ? Jakie lampy są najlepsze? Ogólne mnóstwo pytań. Może  znajdzie sie dobra duszyczka która pomoże przyjść ze mna ten pierwszy raz ?Pozdrawiam ??

Ja korzystam z jednej metody. A z racji tego, że na razie miałem przygody tylko z automatami, to zanim położę nasionka na zwilżonej husteczce to wcześniej wykonuję precrushing - Bierzesz nasionko między zęby bąź w jakąś pęsetę i traktujesz je bardzo delikatnie jak nasiono słonecznika. Ściskasz je do momentu delikatnego kliknięcia. Takie nasiono dajesz na spodek ze zwilżoną husteczką i przykrywasz to drugim spodkiem - tworzysz coś na kształt kopuły i dajesz do ciemnego miejsca np. do szafki. Chusteczkę zwilżasz wodą co jakieś 12h. Po dwóch trzech dniach będziesz miał około 0,5 cm kiełek. Wtedy śmiało do ziemi, tylko bardzo delikatnie, bez pęsety się nie obejdzie. Kiełek posiada masę mikroskopijnych włosków, przez które będzie czerpać składniki odżywcze przez pierwsze dni w ziemi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus serie polecasz jej robic precrushing? Weź też odpowiedzialność jak zepsuje nasiono ? bo napewno tak będzie, chyba że będzie miała szczęście i jakims cudem się uda ?

@Carletta zrób tak jak @Tester napisał, nie baw się w jakies dodatkowe zgniatanie nasiona ? jak pestka dobra to wykielkuje normalnie.

BTW. Serio używacie pęsety do włożenia nasiona do ziemi?? i pewnie konewki do podlewania krzaków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka mam tu konto raptem jeden dzień. Więc nie będę się wymądrzać, bo wyjdę na snoba. :) Jestem jeszcze początkującym growerem, bo mam raptem za sobą cztery uprawy. Ale od początku robię precrushing i nigdy nie było żadnych problemów. I tak: ja używam pęsety do sadzenia nasionek i konewki do podlewania. Ile ludzi tyle opinii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolbertus to że ty nie miałeś problemów, nie znaczy że każdemu pójdzie tak dobrze jak tobie. Skoro wiesz co to precrushing i sam robisz powinieneś wiedzieć jakie jest ryzyko, wiec przy pierwszej uprawie lepiej tego nie robić, albo zrobić z jednym nasionem a resztę kielkowac normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka tutaj masz rację. Przy pierwszej uprawie naprawdę sporo ryzykowałem, ale w sumie... udało się. Więc przy automatycznych nasionach zostanę przy tej właśnie metodzie. Aczkolwiek po to właśnie założyłem tutaj konto, aby czerpać wiedzę od osób bardziej doświadczonych niż ja. ;)

Edytowane przez Kolbertus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...