Skocz do zawartości
krzychuNBW

Oświetlenie LED grow box 40 x 40 x 120

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka wyjadacze :) , mam takie pytanie w sumie kilka pytań co do mojego grow'a ,mianowicie wziałem i się uczepiłem LEDów nie wiem czemu chyba z racji poboru prądu (i obserwacji forum przeróżnych ) , jestem początkującym growerem  , mam pytanie jakie dali byście ledy na ten moj malutki growroom jak w temacie ? chodzi mi o waty kupiłem 20 W i chyba mam wrażenie ze za słaba , myśle nad 80W ;) bo lumeny tu raczej cieżko chyba przeliczyc , no i jak ogolnie myslicie ? mam wywiew z filtrem przygotowany na kwitnienie bo chyba nie ma sensu wlaczac go teraz jak roslinka ma 3cm po 3 dniach( mam wiatrak ładnie smera :P ) ? wlaczylem i momentalnie spada wilgotnosc powietrza :( a to chyba nie dobrze . i ostatnie pytanie od kiedy mogl bym zaczac ja nawozic biohumusem bo z tym sprubuje na poczatek ? nadmienie ze roslinka wyszla z ziemi w sobote a mamy wtorek i juz ma 2cm taka blado zielona , mysle ze wszystko jest ok puki co :) . Dziękuje za odb . :) Pzdr !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim boxie zmiescisz 2 krzaki. Jak juz sie zdecydowales na ledy, to kup cos sprawdzonego z gornej pulki, 4x dioda COB o lacznej mocy 60W. Mozna isc jeszcze wyzej i inwestowac w Quantum Board , ale na tak mala powierzchnie  ?? Ja sam uprawiam pod diodami COB i nie zamienie je na nic jeszcze na dlugi, dlugi czas.

https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w

Jesli masz wlot i wylot pasywny, to wiatrak mieszajacy narazie wystarczy. Jesli ziemia nie byla fabrycznie nawozona, to mozesz zaczac nawozic po 2 tyg.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opowiedz, tak mam wloty , w jednym na gorze wmontowalem wylot z filtrem weglowym i wiatrakiem wyciagajacym na przyszlosc jak mysle ,a przez wlot dalem kable bo jakos musialem je tam wcisnac , jakies sugestie ?  moj grow room https://allegro.pl/oferta/box-hydro-shoot-secret-jardin-growbox-40x40xh120-9115670315?snapshot=MjAyMC0wNi0wMVQxNzoyODoxNy4zMzNaO2J1eWVyOzA5NzE3MjU2YTgwMWJjYzkzMDc0MGJiZGY1M2Y3Yjg0NjYxYjQ0NzM0NDNkZDUxZjhjMmM1YTQxMjJmOGZhZTg%3D   . 

bardziej chodzi mi o oświetlenie bo wiem ze zakupiłem za słabe te ... https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-grow-light-do-uprawy-roslin-20w-e27-8419984339   a chciał bym tą ??  https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-grow-light-do-uprawy-roslin-80w-e27-8984218164    proszę o subiektywną opinię bez złośliwości ? . ehhhh dopierop zaczynam , a mam ograniczony budżet . juz troche wydałem . ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester ledy mierzy sie w Watach , dla tego kazde forum przetrzepane i stwierdzilem ze tu napisze , nie mam funduszy na 300 + .... dla tego to juz został mój ostatni zakup do 150 zł . ? . wystarczy ta 80siątka ? czy jednak odpuścić ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Dziękuje ci serdecznie ? i jeszcze ostatnie pytanie , muszę kupować dodatkowy wirnik wlotu powietrza jak mam wyciąg czy dać sobie spokój ?. Znaczy czy on sam wystarczy plus wiatrak w środku w szafie jak jest postawiony growbox. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester dzięki ? 

@Tester ojjj zapomniałem o jednym ,jak mam nastawione na 18h na 6 , automatycznie wszystko podłączone czyli światło wiatrak i jak się wyłączy o północy i włączyło 6 rano czyli przez noc nic tam dmuchać póki co nie będzie to ok ? Czy musi być włączone cały czas ? No i jak to ma się do tego jak roślinka podrośnie ?. @Tester  bardziej chodzi o teN wywiew bo słychać . Wiatraka tak średnio wiec luz . 

Edytowane przez krzychuNBW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje czaczy , znalazłem spoko świetlówkę cfl za nie całe sto na Allegro 200w , a led 80 w tez tyle stoi . Chciał bym znać za i przeciw w kwesti wyboru jako laik . Argument za i przeciw był by bardziej niż wskazany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychuNBW w twoim przypadku możesz i wyłączać chociaż  lepie jak by chodziły 

39 minut temu, krzychuNBW napisał:

Nie czaje czaczy , znalazłem spoko świetlówkę cfl za nie całe sto na Allegro 200w , a led 80 w tez tyle stoi . Chciał bym znać za i przeciw w kwesti wyboru jako laik . Argument za i przeciw był by bardziej niż wskazany

bo ten led jest niskiej jakości a CFL to sprawdzone źródło światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychuNBW poza tym ten led nie ma 80W poboru z gniazdka tylko to taki odpowiednik jakby. Tak samo jak przy żarówkach energooszczędnych, niby napisane 60W a poboru 9 (czy jakoś w podobie). Nie chcesz inwestować w tą co @CheMsKuN polecił to kup słabszą, 35W a potem dokupisz drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie u mnie w mieście gościu ma na stanie cfl ale 85w ? Wystarczy w miarę czy bez kitu czekać i zamawiać większa ? Bo nie powiem na tym co mam ludzie to wszystko stoi i nic nie rośnie . I chyba trzeba działać . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...