Jump to content
Sign in to follow this  
kogucik1337

Czy mozna uzyc takiej lampy led

Recommended Posts

Pół na pół metra kwadrat, dość wysoki box, krzaków będzie 7, ale idą na outdoor, tylko chcę im teraz trochę pomóc. Czy ewentualnie taka żarówka byłaby lepsza? https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-grow-light-do-uprawy-roslin-20w-e27-8419984339?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24 

I dlaczego takie żarówki LED jak ta co wysłałem wczesniej nie sa okej? Jakbym dał dwie, to na tak małej przestrzeni miałyby dużo swiatła, na pewno więcej niz na parapecie.

@kogucik1337 zarowka którą pokazałeś pierwszą daje 1521lm przy świetle słonecznym ilość lumenów waha się w okolicach 40000 w słoneczny dzień. Słońce nie zawsze dopisuje i na parapet nie pada przez cały dzień. Żarówki które wytypowales jako drugie mają bardzo słabe światło (sam je miałem) opis mówi by odległość od rośliny wynosiła 50-250 cm (hahaha) przy 15cm jakoś dają radę na jeden mały krzak. Na siedem krzaków musiałbyś miec 7 żarówek moim zdaniem (mówię jako były użytkownik) na taki box potrzebujesz dużo więcej światła. Wejdź na stronkę ledam i tam masz za 274 PLN panel który oświetli twój box

No dobrze, rozumiem, tylko że średnio mi się opłaca wywalać 300 złotych, jeżeli i tak daje rośliny na outdoor i realnie nie wykorzystam zakupu. Czy zakup żarówki CFL byłby lepszym pomysłem? Np czegoś w tym stylu: https://www.growbox.pl/product-pol-2230-Lampa-zarowka-energooszczedna-CFL-ProStar-125W-wzrost-6400-K.html Myśle że na 0.25 m2 to powinno wystarczyć na początkowy etap wzrostu?