Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam moduł LED fullspectrum 50w oraz boxa około 0,5m2. Czy takie coś wystarczy czy powinienem dokupić drugi? Jeśli chodzi o lumeny to nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Z góry dziękuję za pomoc.

c9fea3e842ba8e423625e8c1497c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spoja  Te diody sa mega nie wydajne, daja bardzo slaba jakosc swiatla. Nie oplaca sie pod nimi uprawiac. MIGRO juz je testowal i tez jechal po tych chinolach.

 


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No roślinki rosną pod tą lampą ale zastanawiam się czy jest to dobre czy mogłoby być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z filmiku wnioskuję że na 60/60 on ich obliczył ile trzeba użyć diod. Już nie pamiętam ile ale jest napisane 

Spectrum niby słabe i ponoć 16 potrzeba żeby pokryć obszar 60/60. Jeśli źle zrozumiałem to niech ktoś mnie poprawi bo angielskiego ostatnio rzadko używam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue  Dokladnie, na pow. 0.36m2 (60x60) potrzeba 16 takich czipow, czyli da nam to razem pobor pradu o lacznej mocy 740W  ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Liczę i liczę, ale czuję, że bez miernika PPFD zajdę do nikąd... Powierzchnia 1m2 (1.3x0.8) 

Ile takich lamp bym potrzebował i na jakiej wysokosci, żeby było dobrze: 

https://allegro.pl/oferta/lampa-led-meissa-grow-do-roslin-468w-fullspectrum-7787348128

Lub ile metrów takiej taśmy Grow LED:

https://allegro.pl/oferta/tasma-led-5050-300d-grow-wzrostu-uprawy-roslin-1m-7458473057

Z góry dzięki za podpowiedź! 

Edytowane przez Pecyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 metrów wspomnianej taśmy na stelażu własnej produkcji (sama tasma, bez profilów) + lampę na środku i problem z przeliczeniem, czy to wystarczajaca ilość światła...?

Edytowane przez Pecyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Panowie? ? Jesteśmy to w stanie oszacować na podstawie rodzaju i ilości diód? 

PS. Czy tasma bez profilu jest wydajeniejsza niż z profilem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pecyna te diody nie są najwyższych lotów ale jak masz 10 m tej taśmy to zrób panel z tych 10 metrów powinny rośliny rosnąć w miarę poprawnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No właśnie... Auto wykiełkowały, dorosły do 10-15 cm i stanęły... Mają 3 tygodnie.

Canna Terra, 27*C, 70-85%, 16/8. 

Edytowane przez Pecyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam powodu, dla którego roślinki mi stoją w miejscu. Podejrzewałem za mało światła,ale teraz sam już nie wiem. Chyba za duża wilgotność. Założę nowy wątek na dniach dla porządku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...