Skocz do zawartości
Toli

Przebieg wzrostu hydroponika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 4 tygodnie temu zacząłem uprawę hydroponiczną kobietki zostały wsadzone do wody i pod lampe (LED 1000W) kiedy pokazała się druga para listków. Niestety za szybko zacząłem nawozić i je trochę przypalilem, oczywiście błąd szybko naprawiony (wymiana wody itd) Martwi mnie powolny wzrost, jak na 4 tygodnie wydaje mi się że są za małe mają między 15 a 20 cm rozpiętość liści około 12 a 15 cm. Ostatnie pytanie w którym tygodniu wejść na fazę kwitnienia? 

P. S. 

Szkoda, że nie można wstawić fotek 

Pozdrawiam i dziękuję za odp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toli można wstawiać fotki, chyba że ważą nie wiadomo ile. Co do krzaków to jak sam napisałeś przypaliłeś je a mogą być też inne czynniki w wolniejszym wzroście 

wrzuć fotke !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@doominik white widows nawóz plagron a+b, ph mierze ph miernikiem hanna, ec miernik też mam ale na początku dostosowałem się co do nawozów według producenta no i poszło nie tak jak trzeba. PH mam między 6 a 6. 3 wilgotność 80 do 92 % 

A i są pod lampą 24 h. Piękne kwiatki oby moje tak nie długo wyglądały ?@doominik

Edytowane przez Toli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Toli Ja tak samo spaliłem ponad połowę roślin w pierwszym podejściu stosując się do dawek z butelek-w moim przypadku były to nawozy GHE. Małe roślinki są bardzo wrażliwe na agresywne nawożenie

Bez mierzenia ec trudno ci będzie doprowadzić te krzaki pełnego plonu. Zacznij od potrzymania ich przynajmniej jeden dzień w czystej wodzie, a potem powoli dawaj nawozy. Zacznij od ec 1 i potem powoli zwiększaj. W zależności od odmiany, temp itd niektóre zaczynają się przypalać przy 1,5 a inne możesz katować ponad 2. Z czasem już będziesz bez mierzenia wiedział ile czego lać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zalałem czystą wodą żeby stan się nie pogorszył, wcześniej ec dochodziło do 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik @Andi hmmm chyba co nie co poleciałem za szybko co do oświetlenia ale to ta ekscytacja, co się okazało w instrukcji lampy jest napisana odległość jaka ma być w danym okresie uprawy hmmm czy to ma aż taki wpływ? 

DSC_0372.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi led grow lamp 1000 w , brak marki oczywiście wyprodukowane w Chinach ??. Do fazy wegetacyjnej i kwitnącej i tu właśnie zależy od odległości. @doominik narazie zrobiłem jak w instrukcji zobaczymy co z tego wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...