Skocz do zawartości
Tentyp333

Budowa growbox-a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym farmerem pomidorków.✌️W związku z niezadowoleniem jakości pomidorów na rynku, chciałem wychodowac własne. Do moich potrzeb zacząłem budować własnego growbox-a.

Wymiary 70x50x100 cm.
Żarówka - HPS phytolite dual 250w.
Odbłyśnik - xtrasun aluminiowy 47x47x11.5sh
Zasilacz - ETI 250W
Siatka elastyczna 60x60

Wiatrczki będę montował w własnym zakresie. Moje pytanie brzmi co będę jeszcze potrzebował i ile krzaczków pomidorków bym zmieścił żeby się nie gniotły ? Lepiej mi ją postawić pionowo (1m w górę) czy poziomo (70cm w górę)? Zaznaczam że krzaczki trzymał bym na 75-80 cm jeśli stała by pionowo, a jeśli poziomo to czy robić je na kulkę

IMG_20200418_140941.jpg

IMG_20200418_141000.jpg

IMG_20200418_140945.jpg

 

Uszczelki, silikonowanie zostawiam na koniec, jeszcze obicie robie. Narazie sama skrzynia.  Każdy postęp postaram się dokumentować ✌️

Edytowane przez Tentyp333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nasiona roślin które wyskakują na max 80 cm w górę, stąd moje pytanie jakie położenie skrzyni było by dobre dla jak największej ilości roślin, żeby im nie było ciasno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tentyp333 w tym przypadku poziomo chyba było by wydajniej, bo wtedy masz szerokość 50cm wysokość 70cm i długość 100cm dobrze mówię ?

tylko jedna żarówka mogła by słabo doświetlać i dwie by się przydało do równomiernego naświetlania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się. Odbłyśnik mógł bym ewentualnie bardziej rozszerzyć. Całość będzie wyłożona folia/koc termiczny z apteczki 1 pomocy. Planuję robić uprawę LST.  Boje się dać 2 żarówkę ze względu na to że może być wysoka temperatura co wiązało by się z wstawieniem większych wentylatorów które powodowały by większy hałas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście dał w pionie, tzn 1m w górę i tam 2 krzaczki na spokojnie.,nawilżacz jeszcze jakiś na 3-4l + mieszający i dobry lst i miejsce zapełnione. Nawiasem mówiąc to gdzie będziesz go trzymał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na balkonie ale przez wzgląd na barierkę 1.10 m. nie mogę zrobić większego boxa. Jeśli udało by mi się go zmieścić do domu to mógł bym go tylko i wyłącznie w górę podciągnąć o ok. 50-60cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle że hps tylko w ogóle skrzynia w pełnym słońcu lub przy betonowej ścianie z rośliną w środku nie brzmi zbyt dobrze. Jak kwitnie to trochę czuć ale filtr węglowy, ewentualnie dodatkowy środek absorbujący zapach załatwi sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealna wysokość pod lampy HPS była by? Bo tylko 2 górę mogę go pociągnąć ?

Odmiana : PSYCHEDELIC (BSB)
Producent: Bulk Seed Bank
Genotyp: Głównie Indica
Przeznaczenie: Indoor
Plon: maksymalny (550g-650g/m2 Indoor)
Czas kwitnienia: 8 - 10 tygodni
Miesiąc zbioru Outdoor: Koniec września / początek października
Wysokość: Niskie (do 80cm)
THC: THC 24% CBD 1,3%
Nasiona marihuany Feminizowane: Tak
 

 

Edytowane przez Tentyp333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tentyp333 napisał:

Fajny namiocik na 4 rosliny, 180 cm to juz przyzwoita wysokosc, zapomnij o tej drewnianej skrzyni i kup ten namiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...