Jump to content

Recommended Posts

Witam mam nasiona automatu "ak47 2.0". Chcę je wrzucić na outdoor i chce się przygotować jak najlepiej. Nigdy nie sadziłem automatów. Parę pytań na początek:

1 sadzić od razu do ziemi czy początkowo do doniczki? 

2 czy krzak na zdjęciu ze sklepu mogę uzyskać na outdoor czy to mrzonka? Czy to lst czy toping ? Ponoć toping nie nadaje się na automaty ale zdjęcie mówi co innego. 

Wrzucam zdjęcie ze strony i dzięki za odpowiedzi oraz (jeśli któreś są głupie) to przepraszam za głupie pytania

Screenshot_2020-03-30-13-31-22-744_com.android.chrome.jpg

@EneDue ja bym do jakiegoś małego pojemnika i jak podrośnie lekko to do ziemi

topping czasem można zrobić z powodzeniem na automatach zależy od odmiany 

ta roślina ze zdjęcia to z pod lampy pewnie gdzie panują idealne warunki a na oucie masz zmienne warunki więc topy nie zawsze mogą tak napuchnąć jak pod lampą

@Fan BMW wlasnie myślałem żeby początkowo nasionko wrzucić do wytłaczanki z jajka zapakowanej ziemią a jak wyjdzie na parę centymetrów, pociąć wytlaczanke i wsadzić całość do ziemi

Jasne. Poczekam do maja. A czy jest sens Zaczynać teraz w domu na oknie od słonecznej strony i potem miesiąc na dworze trzymać?

@EneDue jak dasz dobrą glebę to w fazie weg nie musiał byś nawozić, jak zaczął by kwitnąć to mógłbyś jakiś nawóz zastosować na kwitnienie, raz na jakiś czas dobrze jest też podlać dolomitem również w fazie wzrostu aby utrzymywać odpowiednie pH, a co do opisu to nie ma się co nim sugerować często opisy się nie sprawdzają