Skocz do zawartości
mirecki

Wertykalny scrog

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,uprawiał ktoś z Was tego typu trening? Bo wydaje się bardzo interesujący a nawet nieco lepszy niż lst (tak mi się przynajmniej wydaje). Na chwilę obecną czekam aż mi się roślina nieco przysuszy żeby poprawić lst ale myślałem o tym aby zrezygnować z lst na rzecz tej techniki. Jakieś doświadczenia, opinie, porady? Fota poglądowa. 

wertykalny-scrog.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wertykalny oznacza od horyzontu do obserwatora. A tu widać kilka krzaków puszczonych jak winogron czy inne pnacze. Zapalniczka pokazuje że jest dużo krzaków koło siebie ale niewielkie. To raczej umożliwia rozplanowanie niewielkiej przestrzeni na sporą ilość rosli. Coś jak pakowanie rzeczy do kartonu. Można wrzucić byle jak albo dwa razy więcej rzeczy układając jak Tetris. Na fotce ktoś ewidentnie ułożył gałęzie jak klocki żeby miały światło i zajely mniej miejsca. Z boku Tetris z góry puzzle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, EneDue napisał:
15 minut temu, EneDue napisał:

Wertykalny oznacza od horyzontu do obserwatora

Ni cholery rozumiem te tego zdania ?

 

Wertykalny inaczej pionowy. Tak nawiasem mówiąc też nie rozumiem jak to się robi. Czytałem niby ale muszę zobaczyć by zrozumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik kończę powoli obecną uprawę i chyba przy następnej zrobię właśnie wertykala. Potraktuje to na pewno toppingiem a co jeszcze to wyjdzie w praniu. Przymierzam się do jakieś mocnej sativy. 

Mam kilka pomysłów jak to "ugryźć" a co z tego wyjdzie to hmm wyjdzie w praniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki powodzenia

@Bimbrownik wertykalny jest określeniem w trójwymiarze i oznacza od tyłu do obserwatora, wyobraź sobie róg pokoju podłoga krawędzie podłogi są horyzontalnie i wertykalnie  krawędź sciany w tym narożniku jest pionowo. O ile się nie mylę tak to wygląda. Wybacz czepianie się szczegółów. Ale styl uprawy ciekawy i faktycznie na indoor można dużo upchać, jeśli dasz siatkie pionowa to możesz łodygi odginać poziomo horyzontalnie i wertykalnie. Pewnie stąd nazwa wertykalny scorg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...