Skocz do zawartości
mirecki

Prawidłowe sadzenie nasionek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam tu 2 automaty. Nasiona wykiełkowały bez problemu i są teraz w light mix-ie. Czy tak jak je teraz umieściłem jest to poprawnie zrobione? Woreczki są tylko nałożone, kubki mają zrobione odprowadzenie wody. Przed umieszczeniem nasion przelałem delikatnie ziemię aby była wilgotna a nadmiar wypłyną, po umieszczeniu nasiona troszeczkę dosypałem ziemi i dałem kilka kropel wody. Jeśli jest ok to dać to w pomieszczenie ze światłem czy na razie ciemność i po ok tygodniu czasu pod lampę i w docelową doniczke? Pozdrawiam 

IMG_20200203_232040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Tester said:

@mirecki ściągnij tą folię, pod lampę daj jak wyjdzie roślinka z ziemi i pilnuj wilgotności ziemi aby nie uschła roślinka 

A teraz na ten moment ma być w ciemności czy może być w świetle dnia codziennego(np. parapet)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Roślinki elegancko wyszły ( chociaż 1 nadal jest na wacikach,skorupka pękła (musiałem pomóc automatowi) ,widać biały kiełek ale nie zbyt ochoczo on wychodzi ,zobaczymy co z tego wyjdzie ). Dwa automaty mam w pojemniczkach po jogurcie i mają wysokość ok 3cm. Mam je już dawać pod lampę czy poczekać jeszcze kilka dni aż zobaczę od dołu korzenie i w tedy po przesadzeniu ich do finalnego medium odpalić lampę ? Czy już odpalić jak jak są w tych "jogurcikach " ? Z fartem :classic_blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...