Skocz do zawartości
Pan

bananowa herbatka

Rekomendowane odpowiedzi

hejo

pisze to w momencie gdy w biedrze sa banany po 2.49 z karta moja stonka ?

 

po co herbatka z bananów dla roślinek ? to przecie jasne i każdy to wie nie ?....

 

jak nie to jeb

Nawóz z bananów, a dokładnie z ich skórek, to doskonały sposób aby rośliny zasilić fosforem i potasem. Pierwiastki te mają zbawienny wpływ na kwitnienie i zdrowotność roślin ogrodowych, a także poprawiają smak takich warzyw jak np. pomidory. Dlatego, gdy zjesz banana, nie wyrzucaj jego skórki! Wykorzystanie jej do zasilenia roślin jest dziecinnie proste.

 

a jak i w jakiej formie 

 

5 sposobów na wykorzystanie skórki z bananów do nawożenia roślin:

  1. Skórkę z bananów należy pociąć w mniejsze kawałki i całkowicie wysuszyć. Żeby przyspieszyć proces suszenia, można skórkę włożyć do piekarnika. Następnie należy ją zmielić na drobny proszek lub po prostu rozkruszyć i dodać do wody. Całość wymieszać i odstawić na kilka dni. Powstałym nawozem z bananów podlewamy nasze rośliny kwitnące.
     
  2. Wysuszoną i zmieloną skórkę bananów można również zmieszać bezpośrednio z ziemią, której użyjemy do zasadzenia naszych kwiatów.
     
  3. Nawóz z bananów zrobić można również w prostszy sposób, krojąc skórkę na drobne kawałki i zakopując w ziemi bezpośrednio pod rośliną. W ten sposób rozkładająca się powoli skórka będzie stopniowo dostarczać roślinie składników mineralnych.
     
  4. Kolejnym sposobem jest kiszonka z bananowych skórek. Do wykonania tego nawozu z bananów potrzebujemy skórek i wody. Zgromadzone skórki od bananów zalewamy przegotowaną i ostudzoną wodą. Następnie co jakiś czas mieszamy i zostawiamy pod przykryciem. Kiszonka będzie gotowa po ok. 2 tygodniach. Tego rodzaju nawóz z bananów stosujemy rozcieńczony z wodą, podlewając nim rośliny. Zawarty w nim potas i fosfor jest szczególnie dobrze przyswajalny przez system korzeniowy roślin.
     
  5. Skórki z bananów, jak i całe banany, są doskonałym dodatkiem do kompostu. Szybko się rozkładają w wysokiej temperaturze, co poprawia strukturę kompostu i przyspiesza rozkład innych składników kompostu. Przed wrzuceniem do kompostownika, warto całe banany lub ich skórki pokroić.

 

Ja żem osobiscie zakupił w biedrze 2kg bananów które zostały opędzlowane przez mą familie expresowo . Skórki odzyskałem i polowe suche pkrojone  a połowe  "połamałem" banana skórka rozdrabnia się wspaniale w pionie i dalem połowe połowy do 5l bańki zalałem woda ,wymieszałem zakreciłem w sumie 2x 5 L tak teraz otwiera sobie 2x dziennie zamykam i tak oto free pk totalnie ortganicznie.

w myśl zasady dont panicits organic fuck weganizm xd

 

 

schabowy  xd

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mógłbym użyć takiej maki bananowej czy to musi byc samemu robione jak wyzej napisane

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic Wysuszoną i zmieloną skórkę bananów można również zmieszać bezpośrednio z ziemią, której użyjemy do zasadzenia naszych kwiatów
 

to nie będzie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...