Jump to content
Sign in to follow this  
Pan

bananowa herbatka

Recommended Posts

hejo

pisze to w momencie gdy w biedrze sa banany po 2.49 z karta moja stonka ?

 

po co herbatka z bananów dla roślinek ? to przecie jasne i każdy to wie nie ?....

 

jak nie to jeb

Nawóz z bananów, a dokładnie z ich skórek, to doskonały sposób aby rośliny zasilić fosforem i potasem. Pierwiastki te mają zbawienny wpływ na kwitnienie i zdrowotność roślin ogrodowych, a także poprawiają smak takich warzyw jak np. pomidory. Dlatego, gdy zjesz banana, nie wyrzucaj jego skórki! Wykorzystanie jej do zasilenia roślin jest dziecinnie proste.

 

a jak i w jakiej formie 

 

5 sposobów na wykorzystanie skórki z bananów do nawożenia roślin:

 1. Skórkę z bananów należy pociąć w mniejsze kawałki i całkowicie wysuszyć. Żeby przyspieszyć proces suszenia, można skórkę włożyć do piekarnika. Następnie należy ją zmielić na drobny proszek lub po prostu rozkruszyć i dodać do wody. Całość wymieszać i odstawić na kilka dni. Powstałym nawozem z bananów podlewamy nasze rośliny kwitnące.
   
 2. Wysuszoną i zmieloną skórkę bananów można również zmieszać bezpośrednio z ziemią, której użyjemy do zasadzenia naszych kwiatów.
   
 3. Nawóz z bananów zrobić można również w prostszy sposób, krojąc skórkę na drobne kawałki i zakopując w ziemi bezpośrednio pod rośliną. W ten sposób rozkładająca się powoli skórka będzie stopniowo dostarczać roślinie składników mineralnych.
   
 4. Kolejnym sposobem jest kiszonka z bananowych skórek. Do wykonania tego nawozu z bananów potrzebujemy skórek i wody. Zgromadzone skórki od bananów zalewamy przegotowaną i ostudzoną wodą. Następnie co jakiś czas mieszamy i zostawiamy pod przykryciem. Kiszonka będzie gotowa po ok. 2 tygodniach. Tego rodzaju nawóz z bananów stosujemy rozcieńczony z wodą, podlewając nim rośliny. Zawarty w nim potas i fosfor jest szczególnie dobrze przyswajalny przez system korzeniowy roślin.
   
 5. Skórki z bananów, jak i całe banany, są doskonałym dodatkiem do kompostu. Szybko się rozkładają w wysokiej temperaturze, co poprawia strukturę kompostu i przyspiesza rozkład innych składników kompostu. Przed wrzuceniem do kompostownika, warto całe banany lub ich skórki pokroić.

 

Ja żem osobiscie zakupił w biedrze 2kg bananów które zostały opędzlowane przez mą familie expresowo . Skórki odzyskałem i polowe suche pkrojone  a połowe  "połamałem" banana skórka rozdrabnia się wspaniale w pionie i dalem połowe połowy do 5l bańki zalałem woda ,wymieszałem zakreciłem w sumie 2x 5 L tak teraz otwiera sobie 2x dziennie zamykam i tak oto free pk totalnie ortganicznie.

w myśl zasady dont panicits organic fuck weganizm xd

 

 

schabowy  xd

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...