Jump to content
Sign in to follow this  
Pan

bananowa herbatka

Recommended Posts

hejo

pisze to w momencie gdy w biedrze sa banany po 2.49 z karta moja stonka ?

po co herbatka z bananów dla roślinek ? to przecie jasne i każdy to wie nie ?....

jak nie to jeb

Nawóz z bananów, a dokładnie z ich skórek, to doskonały sposób aby rośliny zasilić fosforem i potasem. Pierwiastki te mają zbawienny wpływ na kwitnienie i zdrowotność roślin ogrodowych, a także poprawiają smak takich warzyw jak np. pomidory. Dlatego, gdy zjesz banana, nie wyrzucaj jego skórki! Wykorzystanie jej do zasilenia roślin jest dziecinnie proste.

a jak i w jakiej formie 

5 sposobów na wykorzystanie skórki z bananów do nawożenia roślin:

1. Skórkę z bananów należy pociąć w mniejsze kawałki i całkowicie wysuszyć. Żeby przyspieszyć proces suszenia, można skórkę włożyć do piekarnika. Następnie należy ją zmielić na drobny proszek lub po prostu rozkruszyć i dodać do wody. Całość wymieszać i odstawić na kilka dni. Powstałym nawozem z bananów podlewamy nasze rośliny kwitnące.

2. Wysuszoną i zmieloną skórkę bananów można również zmieszać bezpośrednio z ziemią, której użyjemy do zasadzenia naszych kwiatów.

3. Nawóz z bananów zrobić można również w prostszy sposób, krojąc skórkę na drobne kawałki i zakopując w ziemi bezpośrednio pod rośliną. W ten sposób rozkładająca się powoli skórka będzie stopniowo dostarczać roślinie składników mineralnych.

4. Kolejnym sposobem jest kiszonka z bananowych skórek. Do wykonania tego nawozu z bananów potrzebujemy skórek i wody. Zgromadzone skórki od bananów zalewamy przegotowaną i ostudzoną wodą. Następnie co jakiś czas mieszamy i zostawiamy pod przykryciem. Kiszonka będzie gotowa po ok. 2 tygodniach. Tego rodzaju nawóz z bananów stosujemy rozcieńczony z wodą, podlewając nim rośliny. Zawarty w nim potas i fosfor jest szczególnie dobrze przyswajalny przez system korzeniowy roślin.

5. Skórki z bananów, jak i całe banany, są doskonałym dodatkiem do kompostu. Szybko się rozkładają w wysokiej temperaturze, co poprawia strukturę kompostu i przyspiesza rozkład innych składników kompostu. Przed wrzuceniem do kompostownika, warto całe banany lub ich skórki pokroić.

Ja żem osobiscie zakupił w biedrze 2kg bananów które zostały opędzlowane przez mą familie expresowo . Skórki odzyskałem i polowe suche pkrojone  a połowe  "połamałem" banana skórka rozdrabnia się wspaniale w pionie i dalem połowe połowy do 5l bańki zalałem woda ,wymieszałem zakreciłem w sumie 2x 5 L tak teraz otwiera sobie 2x dziennie zamykam i tak oto free pk totalnie ortganicznie.

w myśl zasady dont panicits organic fuck weganizm xd

schabowy  xd