Skocz do zawartości
famousdex

Ryzyko pożaru w boxie przez oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Elo czy istnieje jakieś zagrożenie pożaru spowodowane przez żarówki? Pytam kontrolnie, dla spokojnej głowy. Box w szafce, więc raczej od samego palenia się żarówek nic nie powinno się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, famousdex said:

Elo czy istnieje jakieś zagrożenie pożaru spowodowane przez żarówki? Pytam kontrolnie, dla spokojnej głowy. Box w szafce, więc raczej od samego palenia się żarówek nic nie powinno się stać?

Zależy jakie masz oświetlenie. Świetlówki czy ledy raczej tak się nie nagrzeją, ale takie HID'y już tak i jak są czegoś za blisko to może zająć. 

Częściej to elektryka się pali, przeważnie od wilgoci, czy przeciążenia, wiatraki też potrafią się zatrzeć i przegrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, doominik napisał:

Zależy jakie masz oświetlenie. Świetlówki czy ledy raczej tak się nie nagrzeją, ale takie HID'y już tak i jak są czegoś za blisko to może zająć. 

Częściej to elektryka się pali, przeważnie od wilgoci, czy przeciążenia, wiatraki też potrafią się zatrzeć i przegrzać.

Spoko, kumam czyli w każdym przypadku istnieje ryzyko. Obecnie posiadam dwie świetlówki 85w więc chyba nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@famousdex  ja u siebie podłączyłem oświetlenie osobnym kablem i kupiłem timer „heavy duty” bo mam ponad 900W samego oświetlenia. Reszta jest podłączona z osobnego kontaktu i wszystkie kable są nowe. 
zamówiłem tez czujnik dymu, bo wentylacja wyciąga wszystko przez filtr i nawet mógłbym nic nie poczuć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...