Skocz do zawartości
CheMsKuN

Quantum Board Samsung lm301h V3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos tutaj ma doswiadczenie z Quantum Board ? Zastanawiam sie nad zakupem w ww. panelu, ale ciekawi mnie czy ten panel sie nie za mocno grzeje, w koncu nie ma tam zadnego chlodzenia poza radiatorem, a 240W robi swoje.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  panele marsa z serii ts to quantum boards i ja moge Ci opisac swoje  spostrzezenia po niecalych dwoch miesiacach uzytkowania:

mam 2 tsw2000 (300W kazdy) w boksie 2/1/2m i fakt grzeja sie, ale nie “susza” tak krzakow jak hps-wiekszosc ciepla panele oddaja gorna powierzchnia i samym zasilaczem. 
Moj box jest w domu i wentylator td silent 8” z filtrem mam przykrecony do minimalnych obrotow przy ktorych daje rade pracowac i temp wtedy mam max 2-3 stopnie powyzej pokojowej. Jak mam chlodno w pokoju to termostat wylacza wyciag na kilka minut. 
swiatlo z tych paneli jest mega przyjemne dla oka-ciegle biale swiatlo, az nie chce sie glowy z boxa wyciagac. 
Marsy to nowa generacja epistar, a samsung jest podobno lepszy, wiec chyba warto. 
ktory konkretnie produkt chcesz kupic? Czy skladasz  cos samemu?

ja ostatnio czytam opisy z diyleduk.co.uk-gorna polka jesli chodzi o ledy, no ale I ceny proporcjonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.de/itm/Samsung-Quantum-Board-lm301h-V3-3000K-UV-Infared-660nm-Deep-Red-Switch-240W/163936779052

 

Na oku mialem ten panel, ale potwierdziles moje obawy i narazie zostane przy swoich marsach. A w kolejnym grow wymienie jeden panel od marsa na panel na diodach cob, bo jednak sie sprawdzil a teraz stoi i sie kurzy.

 

Ps. No chyba ze mi cos odjebie i jednak kupie ten panel :ganjamon:

Edytowane przez CheMsKuN

Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN jesli chodzi o temperature to sa tak pomiedzy takimi jak wiekszosc tu uzywa a hps (duza przewaga nas hps to wlasnie ze nie promieniuje wiekszosci ciepla na krzaki).

na pewno musisz miec przy tych panelach wyciag albo trzymac namiot otwarty. 
niebwierze, zeby te samsungi grzaly sie wyzraznie mniej niz nowe epistar, bo daja podobna ilosc swiatla przy zblizonym poborze energii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...