Skocz do zawartości
FantastycznyPanLis

[0,12m2]Pierwsza roślinka [Auto 60 Grapefruit][mars ts600]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie, oto moja pierwsza uprawa liczę na powodzenie 😅

- Box 35x35x90

- MarsHydro ts600

- wentylator mieszający 15w

- wyciąg łazienkowy z filtrem 100m3/h

- ziemia biobizz light, nawozy biobizz biobloom, biogrow, topmax

- nawilżacz powietrza 30ml/h

Nasionko w ziemi wyszło 11.10.2024r

mineło 10 dni a roślinka wygląda następująco, jest to moje pierwsze podejście, jedynie to ją podlewam, w boxie temperatura 28stopni/40% wilgotności próbuje ją podbić ale nawilżacz średnio daje rade, a lampa dośc mocno nagrzewa czasami 30 stopni, nie wiem kiedy mam dać nawozy i jak je dawkować, jestem laikiem w tym temacie i liczyłbym na pomoc forumowiczów pozdro 

Chciałbym zrobić trening lst z uwagi na ograniczoną wysokość boxa

IMG_20241021_194532_919.jpg

IMG_20241021_194516_228.jpg

IMG_20241021_194508_227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FantastycznyPanLis Powodzenia z uprawą !

ode mnie pare rzeczy, do tej ziemi ładuje się nawozy  około od 2-3 tyg jeśli widać zapotrzebowanie

co do wilgotności to wyjeb ten nawilżacz, kup coś lepszego, ew. na ten moment mozesz sprobowac mokry ręcznik rozwiesić w boxie, na tą powierzchnie myśle, ze bedzie sporo dawał.

Co do nawozów, podrzucam tabelkę chyba od kolegi z forum, nie pamiętam nazwy, jeśli będzie widać jakieś braki to mozesz powoli zaczynać od polowy dawek lać

co do temperatury, to na ile % masz lampe ustawioną?

Polecam przede wszystkim poczytać poradniki i inne fotorelacje ludzi na forum, znajdziesz tam mase cennych informacji

 

NAWOZY ITTD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FantastycznyPanLis mokry ręcznik rozwieszony i moczony co jakis czas zalatwi kwestie wikgotnosci. Co do temperatury to proponuje dolozyc potrncjometr do lampy i zmniejszyć jej moc ewentualnie sprobowac ustawic wentylator na lampe. No i jeżeli to automat to lepiej było od razu w docelowej donicy zaczac. 

Za kilka dni bym ją przesadził do większej donicy i zaczął nawozić po okolo 2 tyg od przesadzenia 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...