Skocz do zawartości
Stanny

spectrolight starter 100 tj. 130W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś używa SpectroLight starter 100 tj. 130W? Cena co do jakości i gwarancji jest chyba dobra? jesli mialbym porownac z Mars TSW 2000 Quantum

 to charakterystyki spectrum w załączniku

  • Moc rzeczywista: 130W (przy włączonym czerwonym spectrum), 96W (przy wyłączonym czerwonym świetle)   
  • Niespotykana wydajność PAR/W       
  • Pełne widmo od 430 NM do 740 NM - Zastępuje zwykłego HPS 250W !!!
  • Ultra ciche chłodzenie ~24dB           
  • Soczewka ze szkła optycznego o transmisji 97%     
  • kąt rozsyłu 120°        
  • LED COB CITIZEN V Generacja – znacznie wydajniejszy od Cree czy Bridgelux
  • Idealna do Growboxa 60cm x 60cm lub 80cm x 80cm
  • Gwarancja 5 lat

Screenshot 2019-10-04 at 21.37.10.png

Screenshot 2019-10-04 at 21.35.19.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stanny jaki masz budzet? Tych 240W juz nie ma w dystrybucji, sa tylko te, ktore jeszcze leza w sklepach z tego co ostatnio sprawdzalem.

daj tez jakis link do tej lampy, ktora opisujesz

 

edit:

doczytałem trochę o tej lampie spectrolight i to jest COB najnowszej generacji-bardzo wydajny led, ale 300euro to trochę drogo. COB podobnej mocy od marsa będzie około 50euro tansze.

Na powierzchnię 60/60 to chyba za dużo-ja bym dal marsa ts1000W albo nawet ten reflektor48. Mają jeszcze model epistar80-polowę ceny tego spoctrolight 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz SpectroLigh i nawet sie nie zastanawiaj. Ten panel jest na diodach COB z dodatkowym redbosterem, w dodatku jest chlodzony wentylatorem (Mars ma chlodzenie pasywne w boxie 60x60 bedziesz mial piekarnik, musial bys zadbac o wydjna wentylacje).


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, CheMsKuN said:

Bierz SpectroLigh i nawet sie nie zastanawiaj. Ten panel jest na diodach COB z dodatkowym redbosterem, w dodatku jest chlodzony wentylatorem (Mars ma chlodzenie pasywne w boxie 60x60 bedziesz mial piekarnik, musial bys zadbac o wydjna wentylacje).

Rodzaj chłodzenia nie ma znaczenia w odniesieniu do ilości ciepła. Chłodzenie aktywne tylko lepiej odprowadza ciepło z samej lampy, nie z boxa. Ja mam tsw2000 i nie ma problemu z przegrzewaniem w boxie. 

Ten spectrolight jest rewelacyjny, tylko kosztuje 300 euro-trochę dużo na lampe do boxa 60/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, doominik napisał:

Rodzaj chłodzenia nie ma znaczenia w odniesieniu do ilości ciepła. Chłodzenie aktywne tylko lepiej odprowadza ciepło z samej lampy, nie z boxa. Ja mam tsw2000 i nie ma problemu z przegrzewaniem w boxie. 

Ten spectrolight jest rewelacyjny, tylko kosztuje 300 euro-trochę dużo na lampe do boxa 60/60

Ty masz duzo wieksza powierzchnie boxa kolego, tak ze Twoj przyklad nie jest miarodajny. U niego w boxie bedzie piekarnik, przerabialem to. A co do ceny panelu, co mam Ci napisac ? W tym hobby nie ma gornej granicy wydanych pieniedzy jaka mozesz przeznaczyc na ta zabawe ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minutes ago, CheMsKuN said:

Ty masz duzo wieksza powierzchnie boxa kolego, tak ze Twoj przyklad nie jest miarodajny. U niego w boxie bedzie piekarnik, przerabialem to. A co do ceny panelu, co mam Ci napisac ? W tym hobby nie ma gornej granicy wydanych pieniedzy jaka mozesz przeznaczyc na ta zabawe ?

Z ceną to się zgodzę: sam bym walnął sobie jakieś kozackie lapmy z kaliforni, ale budżet i tak ledwo spiąłem?

Ja choruję na takie, dla samego ich wyglądu?

fluenceled_spydrx_side1.jpg

ts1000w ma większą moc i będzie generował więcej ciepła, niezależnie od tego, jakie będzie miał chłodzenie. Ledy COB takie jak ten, o którym dyskutujemy są najbardziej wydajne, wiec będą generować najmniej ciepła w stosunku do ilości światła.

ts1000w czy ts2000w są ciepłe, ale na górze, wiec jakby ktoś się bał o krzaki to nie musi?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do wniosku ze sam zrobie taki projekt mam dobry radiator a sama led cob citizena 6 gen (clu058) kupie za psie pieniadze z soczewka plus zasilacz mean wella. TYLKO jak zaczalem rozmiawiac w pewny sklepie to marketingowa gadka zmierzala ze byle jaki hydro mars lepszy bo sie pomidory nie wyciagaja. Chodzilo o to ze ledy monochromaryczne sa lepsze dla roslin Sciema to?

Edytowane przez Stanny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stanny , tutaj zdania sa podzielone. W poprzednim grow uzywalem panelu na diodach COB (4x CLU 048 puszczone na 240W), i bylem srednio zadowolony. Kilkakrotnie pokazaly sie braki magnezu i innych pierwiastkow, tak ze jesli zdecydujesz sie na coby zakup sobie od razu calmag. Najwiekszym problemem bylo dla mnie to ze krzaki nie chcialy sie szronic, a te odmiany ktore mialem w boxie (White Rusian, Iced Widow) powinny byc oszronione juz w zaawansowanej fazie kwitnienia. Przedtem uzywalem hps i paneli od mars hydro i nie mialem takich problemow. Panel na diodach COB zbudowalem bo duzo ludzi chwali coby, dlatego myslalem ze bedzie to najlepsze zrudlo swiatla dla moich krzakow. Na dzien dzisiejszy panel na cobach lezy w kartonie  i czeka na lepsze czasy, a ja  swiece w boxie 2x Mars Hydro Eco 600W i jestem bardzo zadowolony. Rosliny sa w 4 tyg. kwitnienia kwiatostany dopiero sie tworza a na listkach juz pokazuje sie szron. Ludzie do dzisiaj maja mieszane uczucia jak uslysza "Mars Hydro", co dla mnie jest zupelnie bezpodstawne. Popatrzcie sobie na testy PAR jakie ludzie przeprowadzaja na panelach od mars, odkad na rynek wszedl model Mars Hydro 2 (400,900 i chyba 1200W) mars  stal sie powaznym graczem w grze o najlepsze budżetowe ledy do grow, i nie nalezy go nie doceniac.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem o złożeniu własnych paneli, przede wszystkim dla tego, że miałbym panele idealnie dopasowane do swojego grow boxa. Policzyłem to jednak i średnio się to opłaca-na ali panel 120W samusnaga kosztuje $90, do tego zasilacz-kupiłem panele marsa ts2000w za koło $250/szt-300W poboru, gdzie mam gotowy produkt z gwarancją , gotową obudową itd. Widzę, że na ebay można kupić takie składane panele i pewnie sprawują się świetnie, a mars to żadne cudo, żadna górna półka, ale ich nowe produkty na prawdę dają radę i ceny mają dobre-przy współpracy dają bardzo małe prowizję (pewnie dla tego nie ma ich produktów w grow szopach), więc pewnie sami mają mały % i na raze koncentrują się na budowaniu marki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...