Skocz do zawartości
DwK

Indoor na sporym metrażu

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wiec zacznę tak .... relacje będę się starał aktualizować w miarę systematycznie jak Bóg pozwoli 

Hodowla jest na 16 roślinek na 16m² więc każda z panienek będzie miała miejsce aby rozwinąć skrzydła i liście 

Uprawa to Hydroponika IWS na 400L gdzie każda z 16 doniczek to 20L w mix kokosa i kamienia 60/40 

Zaczynam ta relacje chyba tylko dlatego że mimo iż jestem początkującym uraziła mnie opinia niektórych co twierdzą że 200g z krzewu to musi smok latać i chmury rozwiewać (nie przy indoor pogoda i chmury nie mają znaczenia) 

Wiec zacznijmy do takiego Bushu dążymy 

20240912_034053.jpg

Czym karmie moje sadzonki ? Bo niestety ale nie jestem świadkiem ich poczęcia mam je gdy już wypuszcza korzonki ....przeważnie to klony których historia jest nudna i żmudna jak cała uprawa 🙈 aloe Ok ogolnie trzymam się Canna czyli 

Coco A+B

Calmag Agent

Rhizotonic 

I to na chyba tyle z pokarmu dla kwiatków 

 

Sadzonki wjechały do mnie dość niespodziewanie bo około 15 wiec musialem stworzyć im dom zastępczy przy czym jak z imigrantami ze wschodu nie znam daty ich poczęcia i stąd było moje pytanie o ich weg w dziale dla poczatkujacych 

20240912_033512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały panienki do mnie (i tu bez żartów w walisce turystycznej) w doniczkach 3x3cm wiec dostały drobny luksus w postaci doniczek 11x11cm 

I przez przez ten tydzień były podlewane 

Mixem na 10L wody 

30ml a+b

5ml calm again

I tak zwane pół dawki ukorzeniacza czyli 20ml Rhizotonic

 

Po tygodniu wyladowaly w definitywnych donicach 20L 

20240921_010132.jpg

20240921_010003.jpg

I co mogę wam powiedziec .... póki co sa piekne i zdrowe, rosna sobie pod jednym hps przy 400ml powyzszej mieszanku mniej wiecej co 2-3 dzień.... Tak więc do usłyszenia za kolejne 2 czy 3 tygodnie jesli mi rolini nie zaczną z pokoju Harego Potera same wychodzić 

20240921_040032.jpg

I tak średnio temp 27⁰C przy wilgotności 60-70

20240921_040524.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Bardzo dużo jaram ale z praktyki i tak wychodzi że większość plonu na śmietnik wystawiam bo przecież handel jest nie legalny .... wiec połowa mojej pasji idzie w pizdu 🙈

@vego1989 odezwij się na priv bo forum ma ograniczenia w formacie ( MB) ale na maila wyślę Ci filmik jak wygląda taki krzew prosperujący na 200+ przy takim metrarzu wydaje mi się że to nie jest wielki wyczyn tu każda roślinka ma swoje 1m² . A wagę zyskuję nie szczytem tylko popkornem który większość z was na starcie kasuje. 

A patrząc na osiągi niektórych to u mnie z najniższej pólki pop jest jak ich ToP 

20240921_065350.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK są tu też osoby które Ci wierzą (np ja), 200 z krzaka wg mnie to leciutko można, sama tyle miałam. 🤷‍♀️ Wiem też że 400 z krzaka przy takim metrażu jest wykonalne i życzę Ci aby się udało. 👍🏻 Doniczki przydały by się do tego może większe, byłoby łatwiej. 

Powodzenia. 👍🏻

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega a masz dobry przepis to posłucham,  już wspomniałem że lubię się uczyć i słuchać mądrzejszych od siebie wiec masz swoje 5 min .... tylko mnie nie zawiedz 

@Lady Green widzisz i słyszałem że przy tym systemie czyli 400L powyzej 15 doniczek 20L to max przy karmieniu z baniaka znika mi okolo 100L ok po karmieniu wraca ale nie mogę dopuścić aby wody zabrakło. System nie jest perfekcyjny wiec jak karmienie trwa 1h to doniczka 1 czyli 0,5m od Braina jest pełna zanim ta na końcu się napełni. Jak przeniosę roślinki zobrazujesz sobie o czym mówię.  Większą doniczka = większy baniak zbiorczy 🙈 a 400L to i tak w uj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK jak takie metry lecisz to nie lepiej więcej roślin, krótszy weg i czesciej zbiory? I jak kwestia setupu czym tam dokladnie swiecisz? Bo widzę że przewaga hps, jak z temperaturami/rh? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK Też Ci wieże koleszko i życzę Ci takiego plonu. Sam widziałem osobiście krzaka 300g po suszeniu więc jest to do ogarnięcia. Wiesz zazdrość ludzka nie zna granic może kogoś wkurwiaiac że miejsce dla jednej Twojej dziewczyny to jego dwa boxy. Nie przejmuj się i rób swoje. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Masz rację nie wspomniałem o oświetleniu. Teraz czyli w pokoju Harego Potera pod schodami przyświeca im jeden HPS 600 tak około 50-60 cm nad szczytem ale nie może być lepiej bo staram się nie rozwinąć ich za bardzo przed przeprowadzką do salonu gdzie na stałe zamieszkają. Tam będą miały Leda Omegę 3 pro (720w) i 8x 600 hps 

Temperatura jest problemem (30⁰- 34⁰ C)nawet w zimie mimo że cały dom tymi hps ogrzewam ale co mogę narazie poradzić... może kiedyś ktos wyrzuci  pod ten śmietnik gdzie ja towar wywalam jakiegoś lumiteca w podzięce 🤪

A co do większej ilości roslin na tym metrażu.... nie wiem tak mnie ktoś nauczył tak kazał robić więc tak robię. Już wspomniałem że jestem laikiem i mam za sobą dopiero kilka zbiorów narazie to strach mi eksperymentować jeśli to się sprawdza... jeśli coś działa to po uj zmieniać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób albo kup prasę do ekstrakcji i rob żywice zamiast na śmieci wyrzucić, a jak będziesz wyrzucać to napisz gdzie to podjadę i posprzątam 😂🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw następnym razem na jakość, a nie na ilość tym bardziej jak jesteś początkujący.

Nie obraź się, ale wyrosły ci same wychudzone chucherka niczym z Auschwitz.

-Zbyt mało lumenów na daną powierzchnię, 650000 najbidniej, ja bym dał około 1 mln.

- Na sezonowki donice powinny być większe.

- Jakie Ph wody, czym mierzysz i czym niwelujesz? To jest jeden z kluczy do sukcesu i nie można tego bagatelizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DwK przydaloby sie więcej ledow albo jakas klima. Większość ludzi tutaj to pasjonaci i próbujemy różnych opcji I konfiguracji z roslinami zeby to usprawnić ale też dla zajawki, ale rozumiem tez Twoje podejście i wiem że komercja rządzi się innymi prawami, więc rzeczywiscie jak dziala to nie ma sensu zmieniac. 

Będę obserwowal, trzymał kciuki i smarował dupe maścią bo zazdroszczę metrazu 😉 Rob częste update i poprowadź relacje do końca. Jeszcze raz powodzenia 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Greentutaj jest soilless, gdzie wielkość donicy nie odbija się tak na krzaku, widziałem pełnowymiarowe planty w 1l kostce wełny 

@Aplikatorbez komentarza, czytaj, a nie fotki oglądasz, toż klony zazwyczaj są zajechane w małych doniczkach pod słabymi lampami. Tak się robi klony 🙂

Hehe ludki hydroponika trochę innymi prawami się rządzi. Można w mniejszych pojemnikach mieć.wieksze rośliny.

 

@DwK

Ogólnie fajny growroom, jest przy czym chodzić. Nie myślałeś żeby przy wymianie żarówek połowę dać CMH. Oglądałem farmy w californi gdzie mieszano hps z cmh. Więcej THC, żywicy itp.

Klimat HPS mi się podoba, sam jeszcze lecę na tym, a zima idzie i trzeba grzać lampy. Ja mam ledy co działają na balascie od hps, płaciłem po 1200-1300 za 600w, na lato LED, na zimę hps.

Mnie interesuje bardziej sprawa podlewania, bo chyba jakaś automatyka jest? Jak zbierasz runoff? Tace, stoły. Jak to rozwiązałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir tak masz rację w zasadzie wszystko jest zautomatyzowane do Baniaka 400l podłączony jest Brain z dwiema pompami wodnymi jedna jest w baniaku druga w brainie i o ustalonej godzinie włącza pierwsza pompę i napełnia brain w nim są dwa pływaki takie jak w baku samochodu który wskazuje rezerwę tyle że ty sygnalizują kiedy ma się wyłączyć dana pompa co by wody nie przelało. Brain jest połączony z doniczkami zwykłymi rurkami PCV i działa na zasadzie naczyń połączonych. Leje się woda do czasu aż cały system się zapełni czyli brain i doniczki będą pełne wody przy tym samym poziomie a po ustalonym czasie załącza się pompa zwrotną i wypompowuje wodę spowrotem do baniaka. Doniczki stoją na ok 2 cm podstawkach 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panienki jak drwale na wyjeździe bez brzytwy sobie rosną i rozwijają swoją móc.... ja póki co leje im ta sama mieszankę ale skoro donice wzrosły do 20L więc dawka wzrosla do ok 1L na doniczke 

20240922_231520.jpg

Pare tygodni muszą tu sie jeszcze gniezdzic wiec co pare dni dostaja prysznic od "DutchPro" i "BioBizz" 

20240918_190249.jpg

20240922_233425.jpg

Za kilka dni wpadnie barber który przewietrzy ten gąszcz i zrobi klony a póki co, ja je głaszczę i przygniatam do gleby 

Ps nie mam pojęcia co dają te specyfiki ale działają po krzakach widzę że im to sprzyja 

20240922_233802.jpg

Edytowane przez DwK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tych gadżetów nie używam, szkoda mi kasy(wolę kupić butle CO2, która da lepszy zysk), ale z własnych obserwacji to powiem że pod HPS się zajebiście uprawia i weguje. Jak nie wciskasz lampy w rośliny to na prawdę fajnie idzie na tych lampach.  Po za tym te blachy jak byś na wingi wymienił to imho lepszy zysk jak z tych kolorowych butelek nawozów.

W branży jest dużo scamu np. CO2 bagi. Znajomy testował i więcej CO2 produkujesz jak wejdziesz do boxa, niż te torby.

Taki mały tip na przyszłość: W aparacie ustaw tryb pro -> white balans - 2000K i zdjęcia wychodzą w normalnych kolorach.

Zobacz jak u mnie wygląda fotka z ustawionym balansem bieli z pod hpsa (projekt pestkowy).

 

IMG_20240922_203405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...