Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jak uwazacie 1200w na jednym mieszkaniu (75m2) to przypal? Ostatnio przyszedl rachunek za prad - zaden box nie chodzil tylko komp i standardowe rzeczy i wyszlo ponad 500 prognozowany na przyszly miesiac 750. Pytam bo chce przejąć to mieszkanie na growerke, nie wiem jak to teraz jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200W? 

Tyle ciagnie porzadny PC, a przecież mozesz pracować w domu. Albo miec np. Duże akwarium, czy koparkę krypto albo drukarki 3D. Wymówek jest pełno.  Jeśli będziesz płacił rachunki na czas to po tym nie wpadniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli troszke poleciales z tym zuzyciem🙂 komputer gamingowy ciagnie max 800W bo takie sa chyba najmocniejsze zasilacze z tego co wiem. Akwarium rowniez nie pobiera duzo pradu bo to tylko pompka i oswietlenie, drukarki 3d tyle co nic bo to tylko silniczki🙃 z sensownych tlumaczen raczej klima i tego typu gadzety😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka są zasilacze po 1000W i więcej. W akwarium najwięcej pradu ciągną grzałki i w duze akwarium morskie tez moze kilkaset watow na godzinę ciągnąć do tego inne gadżety domowe których nie musi miec każdy i się zbiera. To tylko przykłady, ale chodzi mi o to ze pobór pradu rzędu 1200W to nic nadzwyczajnego i jak będzie płacił na czas to nikt się o to nie będzie czepiał.

Dla przykładu podam że ja przez kilka lat mialem zużycie roczne 1500-2000kWh gdy pracowaliśmy po za domem z żoną i mało byliśmy w domu. Nagle zanim założyliśmy fotowoltanike, doszło dziecko, praca zdalna, klima i częściowe ogrzewanie elektryczne i zużycie skoczyło nam na 8000-9000kWh i nikt nawet nie pytał skąd to 🤷‍♂️

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VonV3in Jezeli 1200w to był by pobór maksymalny wszystkich urządzeń do uprawy i nic innego by nie chodziło w domu to nie widzę żadnego problemu. Lampy nie świecą 24h na dobę więc na dzień rozłożyło by się to. Sama pralka suszarka komputer stacjonarny płyta indukcyjna ciągną duże ilości prądu. Piekarnik. Ogólnie 1200w to nie jest dużo jak na całe mieszkanie 😅😁 bo co tam wsadzisz dwie lampy LED po 500w i już masz 1kw plus drobny osprzęt.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...