Skocz do zawartości
Lady Green

Miszmasz, mydło i powidło na 1m2 ☀️💦

Rekomendowane odpowiedzi

Automaty pewniene ciągu tygodnia powinny pokazać włochy. Daj im jeszcze chwilę na rozrośniecie się i jak pierwsze kwiaty sie zawiążą to zostaw te odrosty które mają szansę na światło reszta do gabecia. Ogólnie bardzo ładnie wyglądają te automaty.

Dziwię się że nie tniesz tych sezonów 2x, tylko walisz lst. Ja to bym robił main lining i się skupiał na automatach 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Wladimir napisał:

Dziwię się że nie tniesz tych sezonów 2x, tylko walisz lst. Ja to bym robił main lining i się skupiał na automatach 🙂

Qrcze, może faktycznie czas spróbować czegoś innego... 🤔 tylko z boku donicy już rosną... 

2x tzn? I doprecyzujesz też skupiał na automatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłużyć jak najdłużej wegetację sezonów, a dostosować lampę/temperatury/wilgotność/miejsce do af

Do drugiej połowy kwitnienia sezony powinny być pocięte 2x .np na Main lining (mogą być nawet w mniejszych donicach, a nawet lepiej) później zmienić cykl świetlny już strikte pod sezony, po indukcji ściąć af i dać rozwinąć się dla sezonów. W teorii prosto, ale w praktyce ciężko jak zawsze.

Ja wiele razy wegowalem długo rosliny, zza oceanem tak często robią, często w małych donicach i zajechanie. Dopiero przy przesadzaniu w docelowe odbicie i flo, ale to wymaga więcej namiotów. Pooglądaj terpy highs z czasów Kanady jak na boxach działał.

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka nie wiem ale takie jakieś mam odczucia. 😅 Pewnie nie taki diabeł straszny.... jak nie będę mieć innego wyjścia to chyba będę musiała się jakoś przemóc. 🙄

No chyba że ktoś ma jeszcze inne pomysły/propozycje? Co kilka głów to nie jedna... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB co zrobiłeś? 👀

2 godziny temu, Boczelli napisał:

Albo wegowac sezony dopoki auto nie dojda

Ale w donicach 11l bez cięcia to max 30 dni chyba mogę? 

Ile automaty będą kwitnąć? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pisze o Main Lining bo to fajny trening i trochę długi, ale efekty ma genialne:

Ja przez pierwsze dwa lata uprawy to non stop coś nowego próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green nie ma czegos takiego jak maksymalna ilosc dni wega w danej donicy. Ja trzymalem dluzej w 9 litrowych. Po prostu przy dluzszym wegu korzen bedzie bardziej rozbudowany, roslina pewnie wieksza co za tym idzie bedzie trzeba ja mocniej I czesciej karmic. 

Co do automatow to dolicz sobie okolo 2tyg do tego co podaje producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak main lining skoro rosną już w rogu donicy? 🤷‍♀️

 

Ja już po pracy, już mam weekend... 😊 Jade do domu, musze je podlać, może sezony dostaną po pierwszym biotabsie... i będę coś kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz w paletodoniczce trzymałem miesiąc czasu xD były pewne zawirowania na froncie, a łatwiej się transportuje paletodoniczki. Kiedyś całe grow zrobiłem w litrowych... Bardzo dużo grow zrobiłem w 3l doniczkach.

Powiem szczerze że wielkość donicy ma znaczenie 🙂

Raczej jak chcesz spowolnić sezony to nie karm ich zbytnio, bo będą szybciej i większe rosły. Lepiej dietę utrzymywać. Zwłaszcza że nie proszą o jedzenie, a bufor gleby w doniczce powinien na razie starczyć. Skup się na AF 🙂 tam siedzą tabsy?

Zdjęcia klonów gdzieś 2.5-3 miesiące wegowane w 3l donicach, zajechane w 90x90.

IMG_20240807_102942.jpg

Tutaj miesiąc później w 4.4mkw:IMG_20240908_200625.thumb.jpg.6f8cfc49f684884cc78435653a4c83cc.jpg

Wszystko zależy od chęci. To rośnie samo

Wygrzebałem jeszcze jedne zdjęcie z wegetacji tak 1.5miesiaca przed pierwszym zdjęciem, miały na prawdę ciężko 🙂IMG_20240624_072718.thumb.jpg.1dbbe360539717780b7db2a61959a4fe.jpg

🙂

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir tak, automaty dostały po pierwszym biotabsie w sobotę albo w niedzielę. Drugi też im władować od razu?

No ok... skoro tak mi doradzacie to tak zrobie... szkoda by było nie wykorzystać Waszej wiedzy skoro mam taką możliwość. 👍🏻 Musze jeszcze tylko dojść do tego jak gdzie i kiedy ciąć te sezony, przesadzanie odpada. 

36 minut temu, Wladimir napisał:

były pewne zawirowania na froncie

 

 

Heh, ciekawie to brzmi z Twoim nickiem i avatarem. 😅

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na razie automatom wystarczy. Nie wolno przekarmić. Lepiej pakować tabletki etapami, nawet po połówce.

Obejrzyj sobie instrukcje Main Liningu i tam masz wszystko opisane. To że długo trwa to tylko na twoją korzyść. Przy pierwszym cięciu rośliny są biedne trochę bo odcinamy prawie 3/4 rosliny, ale tylko po to żeby potem ruszyć z kopyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...