Skocz do zawartości
Lady Green

Miszmasz, mydło i powidło na 1m2 ☀️💦

Rekomendowane odpowiedzi

@Lady Green spokojnie dokupisz to na necie za jakies drobne, poszukaj u siebie "ph calibration liquid".

https://www.growland.nl/Kalibreer-oplossing-pH-701-20ml?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwvKi4BhABEiwAH2gcwwyxeULz8DDZW_UCH_G2TBBoEQ5_1EoMXua-EIq8C0PF0lUmTq5GlxoCpQYQAvD_BwE

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli skoro można sobie dokupić to postanowiłam go jednak skalibrować. 👍 I mogę już oficjalnie ogłasić że @Boczelli nic nie popsułeś. 😉

No więc woda butelkowana którą podlewałam ostatnio ma 7.2, kranówka prosto z kranu nie odstana 7.8, z osuszacza też sprawdziłam z ciekawości, 8,4. W poniedziałek sprawdze ile ma odstana woda i wypływ z doniczki.

Mam sprawdzic ph z nawozami i ewentualnie czymś obniżyć przed podlaniem do 6.5? 

 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One stop grow shop w uk mogę polecić mają buffery za grosze 

https://www.onestopgrowshop.co.uk/search?type=product&q=ph+buffer+

 

Jak kalibracja jest 2 stopniowa to będziesz potrzebować ph buffer 7 i ph buffer 4

 

Do obniżenia ph wody ocet albo kwasek cytrynowy ale lepiej po prostu użyć ph up i down od biobizz są bardziej stabilne i ph nie driftuje, a kosztują grosze 

Edytowane przez JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, przy każdym podlaniu sprawdzam pH wody, po dodaniu nawozów, nawozy bio bizz'a zbijają mi pH wody kranowej, odstanej, z 7.6 do 6.5, ale i tak staram się różne pH pożywki podawać od 6.1 do 7.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Wam się do czegoś przyznać... Ta miniaturka która ma najgorsze listki dostała 2x pić z małej 0,5 litrowej butelki, wczoraj ktoś znowu kupił kilka zgrzewek tej samej no i jak byk pisze na nich mineral water. 🤦‍♀️ Także wodę źródlaną dostawały (w 1,5l blutelkach) a jak mi ciut brakło (zazwyczaj dla tej najmniejszej) to nie otwierałam kolejnej 1,5 litrowej tylko lałam z półlitrowych, tym dużym też zdarzyło mi się czasem dolać trochę tej wody z małej butelki jak mi brakło... 0blush2.gif

Myślicie że to przez tą wodę takie się zrobiły? W sensie te problemy z calmag? No bo te rdzawe plamki na roślinach to pojawiają się wydaje mi się wprost proporcjonalnie do ilości wypitej przez nie tej wody. 🙄

No nic, trudno, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, na przyszłość będę wiedzieć i zwracać na to uwagę. 0winked.gif

 

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się namierzyłam tego ph, naustawiałam i nacudowałam że wiem że nic nie wiem i będę musiała to powtórzyć przy kolejnym podlewaniu. 🙈 Tzn powtórzyć, ale inaczej. 😉 Ph wody z nawozami przed podlaniem roślin obniżałam biobloomem, działa 👍🏻 ale nie wiem ile go zużyłam... chyba za dużo bo mało zostało, z gwinta lałam. 🤦‍♀️

Ogólnie wydaje mi się że wlewałam (średno 🙈) ph 6.8 i mniej więcej takie samo wypływało. 🤷‍♀️

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, Lady Green said:

Tak się namierzyłam tego ph, naustawiałam i nacudowałam że wiem że nic nie wiem i będę musiała to powtórzyć przy kolejnym podlewaniu. 🙈 Tzn powtórzyć, ale inaczej. 😉 Ph wody z nawozami przed podlaniem roślin obniżałam biobloomem, działa 👍🏻 ale nie wiem ile go zużyłam... chyba za dużo bo mało zostało, z gwinta lałam. 🤦‍♀️

Ogólnie wydaje mi się że wlewałam (średno 🙈) ph 6.8 i mniej więcej takie samo wypływało. 🤷‍♀️

LOL 😂 to teraz tylko czekać czy zdechną czy nie, to co ty nie masz octu w domu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty 7 tygodni, kwitną od 3,5. 

Dziś ph obniżyłam octem do 6.5, wypływu nie sprawdziłam bo nic nie wypłynęło a nie miałam czasu aby dorabiać więcej. Odpuściłam im tez tym razem bioblooma. 

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz idą, ale przeglądając fr, gdzieś na pewnym etapie sie przyblokowały i troche wyhamowały swój wzrost, nie mniej coś tam będzie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...