Skocz do zawartości
Lady Green

Miszmasz, mydło i powidło na 1m2 ☀️💦

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

 

Od niedawna używasz 🙂

😂🙈

Miernik zamówiony... no nie spodziewałam się że mnie namówicie na takie rzeczy... 🤷‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green ja używam Milwaukee, jest tani i prosty w obsłudze, 2 guziki, jest już wykalibrowany, i przychodzi z 2 saszetkami ph buffer, wrazie gdyby wymagał kalibracji później 

https://www.onestopgrowshop.co.uk/products/essentials-digital-ph-tester?_pos=1&_sid=3bb3ab1ba&_ss=r

1 hour ago, WBB said:

@Lady Green nie jestem w 100% pewny ale mieszając jakoś ziemię z wodą da się chyba zmierzyć pH  gleby

Tak, bierzesz ziemi tak z 300ml i 300ml wody, ustawiasz ph wody do 7, zalewasz ziemię i zostawiasz na godzinę, czasami mieszając, ale w donicy w której już coś rośnie nie da rady wziąć ziemi z środka tylko z wierzchu, dlatego w takiej sytuacji sprawdza sie odpływ 

Edytowane przez JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarzynaSWDN trudno, zamówiłam już ten ad12. 

26 minut temu, JarzynaSWDN napisał:

 

w donicy w której już coś rośnie nie da rady wziąć ziemi z środka tylko z wierzchu, dlatego w takiej sytuacji sprawdza sie odpływ 

I badam jakie ph wlewam, badam odpływ i jak obliczam wynik jeśli się od siebie różnią? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lady Green napisał:

trudno, zamówiłam już ten ad12. 

A czemu nie tego AD11?

Instrukcje jakąś przeczytaj bo oprócz kalibracji napewno jest opisane jak i w czym przechowywać sondę. Tam chyba w zestawie będzie płyn jakiś do tego.

Wymiana tej sondy kosztuje tyle samo co cały miernik.... 😉

Jak coś to po 2 użyciach ja go odkupię za 100pln 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Adi_ejol napisał:

Niechaj gleba żyzną będzie xD 

I 20l za freeko kiedyś wysyłali jak się telefon odebrało i to hasło powiedziało.

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdalnie to Wy możecie  Lovesense się pobawić 🙂

3 minuty temu, Lady Green napisał:

Bo napisałeś że jest mniej dokładny.

Tak nie napisałem 😉

Ta dokładność pomiaru czemuś służy skoro są aż dwa urządzenia do tego samego. Ja nie wiem jeszcze czemu to tak jest ... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...