Skocz do zawartości
Lady Green

Miszmasz, mydło i powidło na 1m2 ☀️💦

Rekomendowane odpowiedzi

@Aplikator pisałam że nie mierzę ph bo nie mam czym... Może faktycznie taki jakiś miernik by mi się przydał... 🤔 ...ale z 2 strony po co skoro zamiast pomiarów wybrałam biotabsa. 🤷‍♀️

Czym się rózni gorąca woda od zimnej? Ale że prawie wrzątek? Jaka tmp? 

Panie @Aplikator dziękuję i doceniam poświęcony czas, dużo zdrowia życzę i ciut więcej luzu i wyrozumienia dla obecnej tu młodzieży. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... a ja tak myśle nad tą wodą i próbuje zrozumieć... 😅 Na logikę... w uk nawet jeszcze teraz w niektórych domach są po 2 krany przy zlewach, jeden od ciepłej a drugi od zimnej wody, ta z zimnego kurka (w dawnych czasach) nadawała się do picia, gotowania itd a ta z ciepłego kurka podgrzewana i namagnetyzowana nie nadawała się bo zawierała namnożone bakterie itd itp. Teraz woda do domów dostarczana jest tylko zimna i każdy sobie sam ją podgrzewa... ale jak np ktoś ma bojler i ta woda tam stoi tyle h to nic się z nią złego nie dzieje? Nie mnożą się tam jakieś bakterie? Roślinki serio wolą taką podgrzaną i ostudzoną? Why?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Aplikator napisał:

Nie wychylam się z fotorelacjami, na tym forum zrobiłem wyjątek, już właściwie zbliża się koniec, z racji tego że jestem chory na nieuleczalną chorobę od dłuższego czasu systematycznie leczę się marihuana medyczna odstawiając przy tym chemiczne leki. 

Ja też się nie wychylam. Tak jak wyżej, trochę osób tu śmiga na receptach, myślę że większość z problemami a nie rekreacyjnie. Życzę zdrowia, ale nie trzeba się legitymizować łapiąc za serce. Kwas fosforowym w dłuższej perspektywie, całego grow, w przypadku tej Pani to średnio dobre rozwiązanie. Właśnie ze względu na problemy z tak ważnym pH. Między innymi. 

 

13 godzin temu, Aplikator napisał:

RP

Jakiej odmiany oznaczenie? Z ciekawości. Od nich lubię tą nową sweetberry kush. SB też siadł. Aurora tylko 20%. Widzę że lubisz bardziej hybrydę z sati. Ja raczej na ból. Trzymaj się. I nie wierz że pH 6 i niżej jest super. Chyba że robisz w hydro. Ta Pani jedzie bio, lepiej 6.5

@Lady Green odstana zimna jest ok, z tego co piszesz co jest / było z nią w uk. 

Nie lej bio, a karmić już sam nie wiem. Szybko idą, a co masz do karmienia? Oprócz tabletki.

23 godziny temu, Lady Green napisał:

Jeszcze się tymi gównami ochlapałam, na spodzie jednak dosyć gęste były. 🤦‍♀️

Tzn że dobry :) nie napisałem że najlepiej wstrząsnąć przed użyciem, przepraszam 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik no mogę kupić co trzeba, już dawno miałam to zrobić ale właśnie nie wiem co i tak się jakoś zebrać nie mogę... 🙄 A mam jeszcze 2 butelki bioheaven (w sumie litr), 250 ml biobloom, 250 ml biobloombastic z atami, z gratisów mam też jakieś bio hesi grow (npk 4-0,5-5) tez 250 ml i house plant eliksir (4-2-3) 100 ml. Do tego otwarty od 1,5 roku calmag ktorego jeszcze nie wywaliłam. 

Więcej grzechów nie pamiętam... 👍🏻🙂 (w sensie że nic innego nie mam)

Kiedyś pytałeś o biotabsy, sprawdziłam, 12-8-8. 

Zdjęcia robione dziś rano. 

3.jpg

4.jpg

33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nie może być długo ciepła bo się wytwarzają bakterie:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Legionella

 

Kup biopk od biotabsa i będziesz zadowolona. Ale jak masz zapasy boosterów to lej co masz. Bio bloom, bio bloombastic. Dawaj papu przy następnym podlaniu.

Zdjęcia mi się wcześniej nie załadowały, ale ostatni listek o PK wolą, środkowy o magnez(może to wcześniejszy. Nie wiem)

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, Grzechoczący Grzechotnik said:

Kwas fosforowym w dłuższej perspektywie, całego grow, w przypadku tej Pani to średnio dobre rozwiązanie. Właśnie ze względu na problemy z tak ważnym pH. Między innymi

No i nie tylko, kwasu fosforowego nie powinno się używać gdy podlewa się twardą wodą z kranu, a szczególnie jeżeli używasz organicznego cal/mag, kwas fosforowy powoduje tak zwane wytrącanie wapnia, co tworzy nie rozpuszczalny fosforan wapnia. W wodzie i w doniczce tworzy sie taki kamień jak na kranie w kiblu, roślina zaczyna mieć niedobór wapnia itp itd.

ten kwas jest dobry tylko i wyłącznie gdy używasz wody destylowanej albo RO.

  A co do teorii z gazowaną wodą to też lipa, dwutlenek węgla zawarty w gazowanej wodzie obniża pH, ale jak tylko się ulotni to ph raptownie wzrasta, w doniczce ma być woda i powietrze, a dwutlenek węgla suplementowac tylko w powietrzu, bo jest głównym składnikiem fotosyntezy, a przede wszystkim syntezy cukrów. 

 

@Lady Green Co do karmienia, ciężko powiedzieć tbh.  Jeżeli masz biobizz to tak jak mówiłem wcześniej ciężko nim spalić roślinę, tylko że lanie nawozów gdy roslina nie ma jak ich przyjąć to strata czasu i pieniędzy, szkoda że nie masz jak ph sprawdzić wszystko by się wyjaśniło, owszem biotabs reguluje ph ale moja ziemia też miała mieć ph 6.5 a jak sprawdziłem to było 5.6 🧐, i może to być do naprawienia simply by podlanie wodą o troszkę wyższym lub niższym pH 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarzynaSWDN O rozwiązałeś moja zagadkę z magazynu. Tam jest regulowane pH i właśnie masa osadu z wapnia na donicach plastikowych. Z niedoborami wapnia nie miałem wiekszych problemów, ale przy tej uprawie zrezygnuje w ogóle z pH-. Zobaczę czy będzie różnica. Tam i tak organika. Ale bardzo twarda woda i czasem rośliny spowalniały.

@Lady Green zacznij od niższej dawki z opakowania(atami) i obserwuj. biobizz bloom możesz na maks dawać ale przy nim trzeba uważać bo mi kilka razy ph rozwalił w donicy (takie odniosłem wrażenie, ktoś podobne miał doświadczenia). Heaven standardowo sypnij. Tam chyba ekstrakt z yucci stymuluje dodatkowo.

 

Nie używacie humus active ? Przecież to robi porządek w podłożu i działa jak bactrex za ułamek ceny.

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarzynaSWDN  jaki ten miernik dokładnie polecasz? Tak aby był jak najprostszy w obsłudze i abym później nie musiała dokupować kolejnych, bo gratów przybywa. 🙄

30 minut temu, Wladimir napisał:

Nie używacie humus active ? 

Pierwsze słyszę, napiszesz jak Ty tego używasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...