Skocz do zawartości
Lady Green

Miszmasz, mydło i powidło na 1m2 ☀️💦

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

A upiecz, nie zaszkodzi do kawy 😉

 

A Ty jakiś przedstawiciel od AN? Po co ma lać azot jak jej niepotrzebny już. Końcówek liści nie widzisz?

Czemu przedstawiciel? Popalone miał wcześniej teraz ja bym tak zrobił albo dał jakiś oprysk Cal Mag bez azotu. 

9 godzin temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

A upiecz, nie zaszkodzi do kawy 😉

 

A Ty jakiś przedstawiciel od AN? Po co ma lać azot jak jej niepotrzebny już. Końcówek liści nie widzisz?

Czemu przedstawiciel? Popalone miał wcześniej teraz ja bym tak zrobił albo dał jakiś oprysk Cal Mag bez azotu. 

9 godzin temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

A upiecz, nie zaszkodzi do kawy 😉

 

A Ty jakiś przedstawiciel od AN? Po co ma lać azot jak jej niepotrzebny już. Końcówek liści nie widzisz?

Czemu przedstawiciel? Popalone miał wcześniej teraz ja bym tak zrobił albo dał jakiś oprysk Cal Mag bez azotu. 

9 godzin temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

A upiecz, nie zaszkodzi do kawy 😉

 

A Ty jakiś przedstawiciel od AN? Po co ma lać azot jak jej niepotrzebny już. Końcówek liści nie widzisz?

Czemu przedstawiciel? Popalone miał wcześniej teraz ja bym tak zrobił albo dał jakiś oprysk Cal Mag bez azotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten calmag z biobizz który mam, moge jakoś sprawdzić czy jest jeszcze dobry czy się zepsuł? Jeśli nie gazuje i nie śmierdzi to będzie ok? 

Bo qrcze kupie kolejny, użyje go raz a reszta znowu się zmarnuje. 🤷‍♀️

Nie chce robić syfu opryskiem, wole podlać... 🙄

 

Dodam może jeszcze że na doniczke 11l dałam im 50g mączki bazaltowej, to było jakieś 4-5 moich garści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę dużo nauczycieli, którzy podpowiadają bez diagnozy, której w rzeczywistości nie potrafią przeprowadzić, a opierają się wyłącznie na swojej wyobraźni, a ta z kolei u każdego jest inna ...

 

"Spróbuj to, spróbuj tamto, to na pewno jest to" śmiechu warte i ewidentny brak wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aplikator Dawaj Panie swoją wiedzę, a nie krytykujesz.

@Lady Green pamiętam jak kiedyś miałem automaty i też mi to dużo ciężej szło niż sezony....Ja bym wycia te kilka lisci i patrzył czy się pojawiają takie oznaki na następnych. Ile one już kwitna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem, ale powtórzę specjalnie dla Ciebie. Tutaj potrzebny jest detox, daj jej się napić 'czystej'  dobrej jakości wody o WLASCiWYM pH 5.9 (+- 3) i NIC więcej!  

Dlaczego pH jest bardzo ważne? Bo tylko właściwe przyswaja na maxa roślina. W przypadku marihuany jest takie jak podałem wyżej. 

W kranowie jest zbyt wysokie i oscyluje w granicach 7.2 do nawet ponad 8.

To tak jakby zachorował człowiek i kazano mu pić ocet z witaminą b, c, potasem i magnezem z myślą, że wyzdrowieje ...

Tu jest odwrotna sytuacja, ponieważ czlowiekowi najlepiej przyswajana jest woda o pH od 7.2 do maksymalnie 9.

Pozdrawiam, na głupie komentarze nie odpowiadam, jeżeli ktoś na prawdę potrzebuje pomocy chętnie pomogę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aplikator wierz lub nie ale dostały do picia właśnie wodę z butelki. Już chyba ze 3 ostatnie podlania wlatuje woda niegazowana bo jakoś (dziwnym trafem 😉) ciągle zapominam sobie wcześniej nalać do butelek aby swoje odstała. 🤷‍♀️

 

Poza tym dostały biotabsy które regulują ph. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GrowIndoor15 ziomek wystarczyłaby jedna wiadomość. Na luzie, nie denerwuj się na jakiegoś no namea z interentów 🙂 a tak na marginesie proponujesz calmag z an nie wiedząc że ma azot w sobie? A teraz obojętnie jaki bez? Z biobizza jest bez, ale jak mączkę sypała, ma świeżą glebę to nie ma, wiecie czego, we wsi że to są braki.

Zaraz zobaczymy co mistrz odpowie.

@Aplikator a gdzie podają dla konopi że najlepsze pH jest 5.9? Do tego będe się  czepiał. +-3?? Chyba jak już to 0.3 nie? Wiesz mi lub nie, ale co niektórzy Cię posłuchają bez cienia autorefleksji i jebna wodę z pH -  na kalibracji 2.9 żeby wyrównywać pH, albo co lepsze 8.9 😉 to im pomożesz. 

2. Boczi już zadał pytanie, nie wiem czy miał to na myśli co ja. Ale bardzo trafnie. Jaka już polecasz z butelki bardziej, Muszynianka czy Żywiec Zdrój?

@Lady Green napisz proszę, bo nie przejrze całej fr w poszukiwaniach, sekwencję kamienia. 

Świeże medium dla pewności pytam? Mączkę już doczytałem ile, jak zawsze musiała po swojemu. Potem kiedy bakterie i grzyby z biotabsa? I kiedy i ile sama tabletka? Jak masz opakowanie z tabsa to pokaż jakie tam npk bo im to się zmieniało podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 2,5 tygodnia.

@Grzechoczący Grzechotnik  nowa, świeża ziemia lightmix, żadnych bakterii ani grzybów, pierwszy biotabs gdy zaczęły kwitnąć, drugi jakiś tydzień później. Ze 3, może 4 razy dostały bioheaven już na kwitnieniu. To wszystko. 

Kurcze muszę zacząć używać ten kalendarz który wisi przy boxie. 🤦‍♀️

15 minut temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

jak zawsze musiała po swojemu. 

Tak na upartego to nie do końca to doprecyzowaliśmy. Nie wiedziałam jak bardzo garść ma być zaciśnięta. 😅 Obliczając więc to tak aby było jak najlepiej... jak z bata wychodziło 50g. 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lady Green napisał:

żadnych bakterii ani grzybów

To błąd. Prawie tak duży jak brak doprecyzowania pojemności czy otwartości garści, garsteczki czy tam garstuni :) macie tam na tych wyspach jakieś bio preparaty w płynie jak hummus płynny? Masz algamic albo activere od bizza?@WBB też to wiedziałem. Ale liczyłem, że publicznie brudów prac nie będzie 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Grzechoczący Grzechotnik napisał:

Masz algamic albo activere od bizza?

Nie ale moge mieć. 🙂

W moim "lokalnym" growshopie nie ma nic z biotabsa ale z biobizza coś tam zawsze jest.

I dla jasności, nikogo o nic nie obwiniam, wypraszam sobie. Nikt mnie do niczego nie zmuszał, sama zadecydowałam. 😉 A wyszło jak wyszło, rozumiem że za dużo. 🤷‍♀️

Sezony też tyle dostały. 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, WBB napisał:

Jak się jebnie tej mączki więcej to tam taka warstwa słabo przepuszczalna wodę się pewnie utworzy i dłużej podlewać trzeba 🙂

 

Lady się chce leniu, a nie jak Tobie sypnąć i... wiadomo co szczypie 😁🙄 i niech leży. No robi się korzuch. Ale to najlepiej wymieszać z całym medium. Dla jasności.@Lady Green nie potrzebujesz , ale jakbyś miała to byś zalała tym i już. Heaven jak jest to i tak na plus. Poszukaj,popytaj o płynną kupę dżdżownic. Ma na celu lepsze rozruszanie całej ryzosfery. Więcej życia nigdy dość.@Aplikator widziałem że czytałeś to co wcześniej napisałem i zapytałem. Więc czekam na odp. Bo na razie to jesteś malkontent i farmazon. Mówisz a to powiedz b. Uczymy się całe życie,może ja ludzi w błąd wprowadzam a nie Ty. A nie lubię wprowadzać 

1 minutę temu, Lady Green napisał:

@WBB została wymieszana z całością ziemi w doniczkach zanim roślinki tam trafiły po przesadzeniu.  

A nie mówiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...