Skocz do zawartości
Lady Green

Miszmasz, mydło i powidło na 1m2 ☀️💦

Rekomendowane odpowiedzi

Qrcze na tych dużych automatach też zaczyna się coś dziać na liściach, tez zaczyna przypominać to niedobór calmag z tym że wychodzi na najniższych dużych wiatrakach, nie od góry jak w tym najmniejszym....

Dosypać im tej mączki bazaltowej czy już za późno? Mam też calmag ale otwarty już jest długo, od pierwszej uprawy wiec pewnie już stary. Sól epsom też mam jakby co. 

No i ogólnie też ciut te liście zaczynają im blednąć... Trzeciego biotabsa chyba nie ma sensu im ładować, zacząć im dodawać npk do wody?

Ten z przodu stoi już na 3 podstawkach żeby dorównać tym 2 z tyłu. 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób lepsze zdjęcia tych miejsc w których się coś dzieje jak możesz, i kilka górnych topów też, ten tu wygląda jak by mu sie coś działo  

 

Screenshot_20241006-080828.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc po kolei... Najpierw ten "dziwny" szczyt. On taki trochę zdeformowany jest chyba po mojej próbie zrobienia fim. Różowe strzałki pokazują piętro 5 nad którym próba się odbyła, zielone pokazują 4 szczyty które z tego wyrosły. Na pozostałych 2 automatach wygląda to inaczej bo wyszedł topping. 0.thumb.jpg.8d06b7a2fd71cebebabe994061edbca8.jpg

Ciężko coś zrobić w dobrym świetle i ostrości.

2.thumb.jpg.b47084836afcc49d4c3bad12da25ed16.jpg

1.thumb.jpg.11e41b0840e287b98c8cd4c8761d4f81.jpg

Środkowa roślinka.

 

2.jpg

7.jpg

I gorilla na samym tyle, ona najbardziej oberwała od biotabsa. 

 

22.jpg

0.jpg

Dolny listek środkowej rośliny.

1.jpg

Chyba zamienie gorillę miejscami z tym w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umierające końcówki zawijające się do góry to za dużo nawozów, i jeżeli ma ich za dużo to może też pokazywać niedobór, bo te których jest za dużo blokują pobieranie innych, ph ziemi też sprawdź, ale te brązowe końcówki już widziałem wcześniej w moim grow, i to było przenawożenie 

 

Screenshot_20241006-102638.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarzynaSWDN ale ja tymi końcówkami na gorilli się nie przejmuje, tak jak pisałam wiem że oberwała biotabsem bardziej niż inne.  

Te dolne mnie martwią w środkowej roślinie i nie wiem czy podawać calmag (i w jakiej formie), npk, czy co i czy w ogóle... Doprecyzuje, npk bo blednie chyba też. 

Zamieniłam je miejscami tak jak pisałam. Gorilla może będzie miała większy apetyt na środku a tamtej środkowej może ciut ten apetyt zmaleje jak będzie z tyłu. 🙄

Edytowane przez Lady Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik dziękuję pięknie. 😊👍🏻 Liczyłam na to że się wypowiesz ale nie śmiałam Cię tu wywoływać abyś nie czuł się w żaden sposób zobligowany do logowania itd itp. 😉

 

Przed chwilą je podlałam (dostały tylko bioheaven), zamieniłam też tak jak już wspominałam miejscami gorillę z gsc, takie ustawienie odpowiada mi dużo bardziej. 

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem żebyś po polówce tabsa ładowała. Trochę przypaliło czuprynę.

Daj trochę odetchnąć na wodzie, ten listek wapniowo wygląda, ale nie powinno nic takiego się dziać po tabsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green ale ten listek też ma popalone końcówki 😅🧐 

 

Wykopałem więcej zdjęć z mojej fotorelacji z przed 10 lat te 2 liście też mają martwe plamy jak by był niedobór ale to po prostu za dużo nawozów 

 

markup_1000008130.png

Edytowane przez JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przenawożenie jakimiś wynalazkami, roślina cierpi, prawdopodobnie systematycznie pozbywałaś się tez zdrowych liści i widać, że nie ma siły...

 

Zauważyłem, że sporo ludzi ładuje w roślinę na maxa, a nawet ponad skalę przeróżne nawozy, tylko ja się pytam po co? Żeby spalić roślinę?

 

.., albo gdzieś zobaczą jakaś kropkę na liściu i panika, kombinują ponownie z nawozami... Błąd 

Lej mineralną wodę (moze być odstana kranowa jak masz dobrej jakości) ale wazne pH 5.9 +-3 przez pewien czas bez żadnych nawozów, wyjdzie z tego.

Edytowane przez Aplikator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Aplikator napisał:

Lej mineralną wodę

Gazowaną czy nie?

 

7 minut temu, Aplikator napisał:

wyjdzie z tego

Wyjdzie z tego bez kalibrowania ph

@Wladimir ładowałeś kiedyś tabsa z mączką bazaltową czy zawsze jedziesz na dolomicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazowana byłaby najlepsza jak ci nie szkoda hajsu. Do wody odstanej można dodać krople minerałow i jak najbardziej o odpowiednim pH które podałem wyżej, wtedy roślina wchłania najlepiej i dostarcza żyłami na 'krańce' to co trzeba.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba gazowana nie może być, CO2 się nie wchłania przez korzenie. A raczej po procesie rozgazowania w podłożu może zmienić pH.

Używałem mączki, ale raczej jako dodatku mikroelementow, Si i Mg, zawsze razem z dolomitem.  Są nawet mieszanki gotowe mączka bazaltowa/dolomit. Z tabsami i bez tabsów. Teraz testuje silicum flash bez dolomitu xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...